Return to Website

Dance Way Web Forum

Visit the Dance Way Web Forum

Dance Topics and much more...

Post a new article at no cost for the world to see!

Dance Way Web Forum
Start a New Topic 
Author
Comment
Sarıkamış'ta soyu tükenmekte olan dünyanın en uzun ömürlü hayvanlarından üç kaplumbağa

Sarıkamış'ta soyu tükenmekte olan dünyanın en uzun ömürlü hayvanlarından üç kaplumbağanın canları sıkılmış ve ne yapacaklarını düsünüyorlarmış. İçlerinden biri, Makinali dağı tepesini gösterip.
- Hadi biralarımızı da alıp şu dağın zirvesinde piknik yapalım, demiş.
- Güzel fikir diye almışlar yanlarına soğuuk biralarını ve yiyeceklerini yola koyulmuşlar.dağın zirvezine ulaşmak tam yirmi yılda olmuş.soluklandıktan sonra içlerinden biri,
- hadi yemeğimizi yiyip biralarımızı içelim. demiş sofra hazırlanmış ama o da ne? Biraları açmak için açacak getirmeyi unutmuşlar. kimin gideceğine karar verirken içlerinden yaşı küçük olan
- Ben giderim ama bir şartla kimse ben gelinceye kadar yemeklere dokunmayacak.demiş ve kabul edildikten sonra yola koyulmuş.
Aradan 3 gün, 5 gün derken bir hafta geçmiş; hala gelen yok. içlerinden en yaşlı olanı, "Ben artık yaşlandım izin ver de bir parçaa ekmek yiyeyim bari", demiş. Arkadaşı da "tamam" demiş ve yaşlı kaplumbağa tam ağzına lokmasını götürüp ısırdığı esnada karşı taraftaki çalılardan bir hışırtı duyulmuş ve küçük kaplunbağa görünmüş;
- Yalancılaar, az daha gidecektim.

♥Anlatanlar: Bahar Yanılmaz, Bahar Öztan, Bahri Beyat, Bahtiyar Engin, Bala Atabek, Banu Alkan, Banu Kuday, Barış Atay Mengüllü, Barış Kıralioğlu, Barış Koçak, Barış Çakmak, Bartu Küçükçağlayan, Baykal Kent, Başak Daşman, Başak Köklükaya, Başak Sayan, Başak Özel, Bedia Ener, Bedia Muvahhit, Begüm Birgören, Begüm Kütük Yaşaroğlu, Behzat Butak, Behzat Uygur, Behçet Nacar, Bekir Aksoy, Bekir Felhan, Beklan Algan, Belgin Doruk, Belgin Güven, Belkıs Akkale, Belkıs Dilligil, Belma Canciğer, Belçim Bilgin, Bengi Heval Öz, Bennu Yıldırımlar, Bensu Orhunöz, Bercis Fesçi, Beren Saat, Berfu Öngören, Bergüzar Korel, Berhan Şimşek, Berk Hakman, Berkant Akgürgen, Berke Üzrek, Berna Laçin, Berrak Tüzünataç, Berrin Akdeniz, Beste Bereket, Betül Arım, Betül Kızılok Bavli, Beyazıt Öztürk, Beyhan Saran, Beyti Engin, Bican Günalan, Bihter Özdemir, Bilal Çatalçekiç, Bilal İnci, Bilge Zobu, Binnur Kaya, Binnur Şerbetçioğlu, Birce Akalay, Birol Ünel, Birsen Ayda, Birsen Kaplangı, Birsen Menekşeli, Boncuk Yılmaz, Bora Cengiz, Bora Sivri, Bozkurt Kuruç, Bulut Aras, Buminhan Dedecan, Burak Hakkı, Burak Sergen, Burcu Gönder, Burcu Kara, Burçin Üçüncüoğlu, Burhanettin Tepsi, Burçin Oraloğlu, Buğra Gülsoy, Bülent Emin Yarar, Bülent Kayabaş, Bülent Oran, Bülent Polat, Bülent Seyran, Bülent Çolak, Bülent İnal, Bülent İğdiroğlu, Bülent Şakrak ve şimdi de ben; yaani...

Günün özlü ironisi (aforizmalar):
Better to write for yourself and have no public, than write for the public and have no self./-Cyril CONNOLLY
Okuyucunun istediklerini yazarak kişiligimi yitirmektense, kişiligime sadık kalarak okuyucuyu yitirmeyi yeglerim.
Kilise sinema Sarıkamış'ın Ayasofya'sı