Return to Website

Dance Way Web Forum

Visit the Dance Way Web Forum

Dance Topics and much more...

Post a new article at no cost for the world to see!

Dance Way Web Forum
Start a New Topic 
Author
Comment
Sarikamis'in eski devirlerinde sahranın ıssız bir köşesinde, bir din adamı lejyonerlere vaaz

Sarikamis'in eski devirlerinde sahranın ıssız bir köşesinde, bir din adamı lejyonerlere vaaz vermeye gelir.Vaaz'dan önce binbaşı askerleri uyarır:
- Rahibin ziyareti sırasında, özellikle küüfür ve müstehcen kelimeler istemiyorum! Dövüşmeyi bildiğiniz gibi, kendinizi tutmayı da bildiğinizi ona gösterin...
Daha sonra rahip, birliğin önünde vaazına başlar :
- Herşeyden uzakta yaşıyorsunuz, ama geleneklerinizle övünmeniz gerekir. Ben size kendisi de sizin gibi bir kahraman olan Hz. İsa'nın selamlarını getirdim. Söyleyin bana, kahramanlıktan daha saf, daha güzel ne vardır?
Tam o anda birkaç lejyoner ağızlarını açmaya hazırlanırken binbaşı ayağa fırlar ve haykırır :
- Dötüm, diyene onbeş gün hapis!..

♥Anlatanlar: Gafur Uzuner, Galip Erdal, Gamze Özçelik, Gani Rüzgar Şavata, Gazanfer Özcan, Genco Erkal, Giray Alpan, Gonca Vuslateri, Goncagül Sunar, Gökhan Atılmış, Gökhan Güney, Gökhan Mete, Gökhan Tepe, Göksel Arsoy, Göksel Kortay, Gökçe Özyol, Gönül Bayhan, Gönül Yazar, Gönül Ülkü Özcan, Görkem Yeltan, Gözde Kansu, Güçlü Yalçıner, Gül Erda, Gül Gülgün, Gülay Pınarbaşı, Gülcan Arslan, Gülen Kıpçak, Gülenay Kalkan, Güler Ökten, Gülgün Erdem, Gülhan Tekin, Gülistan Güzey, Gülse Birsel, Gülsen Tuncer, Gülseren Gürtunca, Gülsüm Kamu, Gülşen Bubikoğlu, Güner Sümer, Güner Özkul, Güngör Bayrak, Güngör Gün, Gürdal Tosun, Gürgen Öz, Gürkan Uygun, Gürol Güngör, Güven Hokna, Güven Kıraç, Güzin Çorağan, Güzin Özipek, Güzin Özyağcılar

•*¨`*•. (¯`v´¯ (¯`v´¯ .•*¨`*•
. . . •*¨`*•.¸(¯`v´¯ ¸.•´*¨`*•