Return to Website

Dance Way Web Forum

Visit the Dance Way Web Forum

Dance Topics and much more...

Post a new article at no cost for the world to see!

Dance Way Web Forum
Start a New Topic 
Author
Comment
Erzurumlu Cırık, 70 yaşına gelince, kader'e güler; spor-toto'dan büyük çekilisi kazanir.

Erzurumlu Cırık, 70 yaşına gelince, kader'e güler; spor-toto'dan büyük çekilisi kazanir. Ìnanilmaz bir hizla huy degistirir; karisi Lallik'ten bosanır ve piyasadan toto-seven bir kizla evlenir. Fakat Cırık bey, dötünden biraz sikayetcidir; özel bir klinige gider. Doktor Haydar DÜRTEN adamın dötü haricindeki normal yasamini sorduğunda Cırık; "Harika, 18 yaşında yepyeni bir karım var ve benden hamile" der.
Doktor Haydar DÜRTEN, sok olur; birkaç dakika düşündükten sonra adama döner ve "Sana bir vak'a anlatacağım", der. "Avlanmaktan çok hoşlanan bir adam varmış. Her gün tüfeğini alarak ava gidermiş. Fakat yas yetmisi gecmis, birgün dalgınlıkla yanına tüfek yerine şemsiyesini almış. Ormana gitmiş. Ağaçların arasında yürürken karşıda bir geyik görmüş. Hemen şemsiyeyi çıkartmış nişan almiş ve... Pat... geyik yere yığılmış." Adam şaşırmış ve doktora dönerek "Olamaz.. Başka birisi vurmuş olmalı" demiş.
Doktor:
- Ohh, tahmin melekeleri yerinde; simdi kendinizi serbest birakiniz Cırık bey, bir de arkadan ele alalim!

Adısaklı Lapon bilgesi der ki;
Üc seye inaniyorum; bir kez yasanilacagina, bir kez ölünecegine, ücüncüsü ise ikisinin integratif koordinatlarinda gizli.
♥Anlatanlar: Talat Artemel, Talat Bulut, Tamay Kılıç, Tamer Levent, Tamer Yiğit, Tamer Özceviz, Taner Barlas, Taner Birsel, Taner Ertürkler, Tanju Gürsu, Tanju Korel, Tanju Okan, Tanju Tuncel, Tansu Biçer, Tardu Flordun, Tarık Akan, Tarık Günersel, Tarık Papuççuoğlu, Tarık Tarcan, Tarık Ünlüoğlu, Tatsyana Tsvikeviç, Tayanç Ayaydın, Tayfun Bademsoy, Tekin Akmansoy, Tekin Siper, Teoman (şarkıcı , Teoman Kumbaracıbaşı, Tevfik Gelenbe, Tevfik İnceoğlu, Tevhit Bilge, Tijen Par, Tilbe Saran, Timur Acar, Timuçin Caymaz, Timuçin Esen, Tolga Aşkıner, Tolga Çevik, Tomris Oğuzalp, Tomris Çetinel, Tomris İncer, Toprak Sergen, Toron Karacaoğlu, Tuba Büyüküstün, Tuba Ünsal, Tuluğ Çizgen, Tuna Arman, Tuna Orhan, Tunca Aydoğan, Tuncay Akça, Tuncel Kurtiz, Tuncer Necmioğlu, Tuncer Salman, Tuncer Sevi,Tunç Okan, Mert Turak, Turan Özdemir, Turgay Kantürk, Turgut Boralı, Turgut Yasalar, Turgut Özatay, Tuğba Melis Türk, Tuğçe Kazaz, Tuğrul Tülek, Tülay Bursa, Tülay Günal, Tülin Oral, Tülin Özen, Türker Tekin, Türkiz Talay, Türkân Şoray, Türkü Turan ve bunu ilk kez anlatan: Sakine M.kine AYAKLARIDÌKÌNE; ee, şimdi de ben; yaani...

•*¨`*•. (¯`v´¯ (¯`v´¯ .•*¨`*•
. . . •*¨`*•.¸(¯`v´¯ ¸.•´*¨`*•