Return to Website

Dance Way Web Forum

Visit the Dance Way Web Forum

Dance Topics and much more...

Post a new article at no cost for the world to see!

Dance Way Web Forum
Start a New Topic 
Author
Comment
Erzurumlu üç kiz, ögrenci olmak üzere polis okuluna başvurmuşler. Yapılması gereken ilk söz

Erzurumlu üç kiz, ögrenci olmak üzere polis okuluna başvurmuşler. Yapılması gereken ilk sözlü sinavi gerceklestirmek de Komiser Kazım'a düşmüş. Komiser Kazım birinci kıza beş saniye müddetle bir dosyadan çıkarttığı bir fotografi göstermiş ve "Söyle kızım" demiş; "Bu bir suçlunun fotografi, bu adamın bariz ne özelliği var? Bunu ileride nasıl tanırsın?" Kız şöyle bir durmuş ve "Çok kolay" demiş,
"Adam tek gözlü."

Komiser Kazım fotografa bakmış ve "kızım bu fotograf profilden, yani yandan çekilmiş. Tabii tek göz göreceksin..." demiş ve aynı fotografi ikinci kıza gösterip aynı soruyu sormuş ve "Bana bak" demiş, "Doğru dürüst bir yanit ver." İkinci kız "Bu adamı tanımak çok kolay" demiş, "Çünkü adamın tek kulağı var." Komiser Kazım "kızım" diye bağırmış, "Bu fotograf profilden dedik ya!... Adamın suratının öbür yanını göremiyoruz. Onun için kaç gözü, kaç kulağı olduğunu bilemeyiz..."

Kazım üçüncü kıza, "kızım lütfen akıllı bir yanit vermeye çalış. Beni çıldırtma. Bu adamın bariz özelliği nedir, bu adamı ileride nasıl tanırsın?" diye sormuş. Kız, "Bu adam lens takıyor" diye yanit vermiş.

Komiser Kazım şaşkın şaşkın fotografa bakmış, ama adamın lens takıp takmadığını bir türlü anlayamamış. Merak etmiş, adamın dosyasını açıp okumuş, dosyadaki bilgiye göre hakikaten adam lens takıyormuş. Komiser Kazım üçüncü kıza hayranlık içinde, "Aferin be kızım" demiş; "Doğru bilmişsin. Şimdi söyle bakalım, bu adamın lens taktığını fotograftan nasıl anlayabildin?" Kız, "Çok kolay" diye yanit vermiş: "Tek gözlü, tek kulaklı bir adamın gözlük takacak durumu yok ya!"

Adısaklı Lapon bilgesi der ki;
Adaletsiz yönetilen bir ülkeyi yikmak icin dis düsmanlara, disardan ordularla saldirmaga gerek yoktur; o, kendini nasil olsa daha etkin bitirir.

♥Anlatanlar: Cafer Atalay, Cahide SONKU, Cahit Gök, Cahit Irgat, Cahit Kaşıkçılar, Can Gürzap, Can Kolukısa, Canan Hoşgör, Canan Sanan, Canan Öztürk, Candan Sabuncu, Candaş Çetinkaya, Hale Caneroğlu, Cansel Elçin, Cansu Dere, Cavidan Dora, Celal Tak, Celal Yonat, Celile Toyon, Cem Davran, Cem Emüler, Cem Erman, Cem Gürdap, Cem Kurtoğlu, Cem Özer, Cemal Hünal, Cemal Toktaş, Cemal Şan, Cengiz Bozkurt, Cengiz Coşkun, Cengiz Keskinkılıç, Cengiz Küçükayvaz, Cengiz Nezir, Cengiz Sezici, Cengiz Tangör, Cenk Koray, Cenk Tunalı, Ceren Erginsoy, Ceren Moray, Ceren Soylu, Cevahir Civelek, Cevat Kurtuluş, Ceyda Ateş, Ceyda Düvenci, Ceyhun Yılmaz, Cezmi Baskın, Cihan Ünal, Cihat Tamer, Civan Canova, Coşkun Göğen, Cüneyt Arkın, Cüneyt Gökçer, Cüneyt Türel, Cüneyt Vural


•*¨`*•. (¯`v´¯ (¯`v´¯ .•*¨`*•
. . . •*¨`*•.¸(¯`v´¯ ¸.•´*¨`*•


*+*

Günün özlü sözü:
İsveç'e, güneye indikçe Şaman "Ne alçak ülke, ne aymazlar" dedi... Duydu ki, küçük tepelere dağ diyorlardı...

*+*
Adı saklı Lapon bilgesi der ki;
İsveç'i alçak bir ülke olarak tanıdım; küçük tepelere dağ diye unvan dağıtıyorlar bugün bile..