Return to Website

Dance Way Web Forum

Visit the Dance Way Web Forum

Dance Topics and much more...

Post a new article at no cost for the world to see!

Dance Way Web Forum
Start a New Topic 
Author
Comment
Birgün Kürt agalarindan Türkmano Poccikli ve iki çevirmeni eczaneye giderler.. Aga Poccikli ecza

Birgün Kürt agalarindan Türkmano Poccikli ve iki çevirmeni eczaneye giderler.. Aga Poccikli eczacıyı selamlar; “UGH!!!” Sonra bişeyler demeye başlar ve hemen yanındaki çevirmenleri büyük reisin sözlerini çevirir: “Agam baş ağrısı için ilaç istiyor” Adam hemen bir ilaç verir ve sonra büyük reis tekrar bişeyler der ve adamları çevirir; “Agam ayrıca bir adet prezervatif istiyor” Adam hemen prezervatifi de verir.. Türkmano Poccikli hapı prezervatifin icine koyar ve ağzına atar... Eczacı korkuyla atılır; “Durun ne yapıyorsunuz o ilaç öyle kullanılmaz” çevirmenler gayet sakin ve hep bir ağızdan: “Agam baş ağrısının mina kodu!!!”


Adısaklı Lapon bilgesi der ki;
Demokrasinin ulaştıgı sefalet, onu temelde kopya alan ülkelerde birseyler yeni yeni filizlenirken, o idealin anayurdu Yunanistan'da köklenmesinin daha hizli bir ivme görtermesidir.


♥Bunu ilk anlatanlar: Zafer Algöz, Zafer Ergin, Zafer Önen, Zara, Zekai Müftüoğlu, Zeki Demirkubuz, Zeki Sezer, Zeliha Berksoy, Zerrin Arbaş, Zerrin Egeliler, Zerrin Özer, Zerrin Sümer, Zerrin Tekindor, Zeynep Aksu, Zeynep Aktuğ, Zeynep Beşerler, Zeynep Değirmencioğlu, Zeynep Erkekli, Zeynep Eronat, Zeynep Gülmez, Zeynep Irgat, Zeynep Tedü, Zeyno Günenç, Zihni Göktay, Zihni Küçümen, Zihni Rona, Zilan Odabaşı, Ziya Kürküt, Zuhal Gencer, Zuhal Topal, Zuhal Yalçın, Züli Aladağ, Zümrüt Cansel ve şimdi de ben; yaani...


•*¨`*•. (¯`v´¯ (¯`v´¯ .•*¨`*•
. . . •*¨`*•.¸(¯`v´¯ ¸.•´*¨`*•*+*
Adı saklı Lapon bilgesi der ki;
Kadere inanmak hüner değildir; öyle birşey gerçekleştir ki, ona inananlar bile sana inanmağa başlasın!...

*+*
Adı saklı Lapon bilgesi der ki;
Kahramanlık, kitlelere egemen olma gücü değil; kendine egemen olabilme üstüngücüdür...