Return to Website

Dance Way Web Forum

Visit the Dance Way Web Forum

Dance Topics and much more...

Post a new article at no cost for the world to see!

Dance Way Web Forum
Start a New Topic 
Author
Comment
Sven SVENSSON hergün evine trenle gidip gelmektedir.Yine bir gün trende giderken karşısında otu

Sven SVENSSON hergün evine trenle gidip gelmektedir.Yine bir gün trende giderken karşısında oturan Laponun biri "Pezevenk" der. Sven şaşırır acep bana mı dedi diye sağına soluna bakınır. Adam yine pezevenk der. Sven yine şaşkınlık içinde sağa sola bakınır; sanırım bana dedi der. Olay çıkmaması için ilk durakta iner ve olayı evde karısına anlatır.
- Lotta, bugün trende adamın biri bana pezevenk dedi der.
Lotta;
- Hadi yav, bak terbiyesize, der.
Sven, ertesi gün aynı adamla tekrar trende karşılaşır.Adam bu sefer Sven'e bakarak şöyle der:
- Dedikoducu pezevenk...

•*¨`*•. (¯`v´¯ (¯`v´¯ .•*¨`*•
. . . •*¨`*•.¸(¯`v´¯ ¸.•´*¨`*•

♥Anlatanlar: Ömer Duran, Ömer Uğur, Ömür Ak, Önder Somer, Öner As, Öykü Çelik, Özcan Alişer, Özcan Deniz, Özcan Tekgül, Özcan Özgür, Özdemir Han, Özge Borak, Özge Ulusoy, Özge Özberk, Özge Özder, Özgü Namal, Özgür Özata, Özkan Uğur, Özlem Yılmaz

Adı saklı Lapon bilgesi der ki;
Ìyilik yapmadan yasamis insan, adi üstünde, yasamistir, buna eminim; fakat insanlasmis midir diye sorarsaniz, emin degilim...

Hayvanların da bogazına bıçak dayamak, insanlıgı eksiltiyor; taş devirlerinden ve feodal egemenlerden kalma bir yanlıştır; uygarlık kurbanlıkla bagdaşmaz, kan üstüne kurulamaz; kurban bayramı kavramı barbarlıgı simgeler; anlatınız!

Her din bir gereksinimle baslar! Gerçegi anlatınız; der kitaplar özde, ilk sayfa nedir diye soran varsa; bunu, o zamanki feodal egemen güclerin tecim ereklerine gör uydurulmus sayfalara izler.

UYGARLIK, ELLERINI YIKASIN, ONURUMUZ AYAGA KALKSIN ARTIK; uygarlıgın u'su başlasın, diliyorum! Kurban maskeli bayramlar yerine hayvanseverler bayramı olsun!

Kandan bayram olmaz, zulümden empati dogmaz!