Return to Website

Dance Way Web Forum

Visit the Dance Way Web Forum

Dance Topics and much more...

Post a new article at no cost for the world to see!

Dance Way Web Forum
Start a New Topic 
Author
Comment
Eskiden Sarikamis isgalden önce halk cok hizliymis. Herkes habire esini aldatiyormus. Ancak dini in

Eskiden Sarikamis isgalden önce halk cok hizliymis. Herkes habire esini aldatiyormus. Ancak dini inanislari geregi her seferinde de Kilise'ye gidip gunah cikariyormis. Kilisenin rahibinin canina tak etmis.
Nasil etmesin ki, her gelen ayni seyi anlatiyor "Rahip efendi dun gece falanla yattim."
Bakmis rahip bu is boyle gitmeyecek. Gelenlere "Bundan boyle yattim lafini kullanmayin, ayip oluyor, onun yerine dustum deyin, ben anlarim geregini de yaparim" demis.
Boylelikle laf yayilmis, artik gunah cikarmaya giden herkes "yattim" yerine "dustum" demeye baslamis.
Derken rahip baska kilise gonderilmis, yerine de genc bir rahip atanmis. Genc rahip de hergun gunah cikariyor dogal olarak. Tabii eski rahibin "dusme" sifresinden haberi yok. Gelen herkes de "dun gece dustum" diyor.
Genc rahip buna bir cozum bulunmasi gerektigini dusunerek dogru Belediye Baskani'na gitmis. Demis ki "Baskan bey su Sarikamis'in yollarini onartsaniz artik." Baskan sasirmis "Hayrola ne oldu?" diye sormus. Rahip "Ne olacagi var mi?" demis "Her gunah cikarmaya gelen dustugunu anlatiyor."
Belediye Baskani sifreyi bildigi icin gulmeye baslamis. Bunun uzerine genc rahip atilmis "Gülmeyin öyle, bu hafta icinde kariniz bile uc kere dusmus" demis.

♥Anlatanlar: Gafur Uzuner, Galip Erdal, Gamze Özçelik, Gani Rüzgar Şavata, Gazanfer Özcan, Genco Erkal, Giray Alpan, Gonca Vuslateri, Goncagül Sunar, Gökhan Atılmış, Gökhan Güney, Gökhan Mete, Gökhan Tepe, Göksel Arsoy, Göksel Kortay, Gökçe Özyol, Gönül Bayhan, Gönül Yazar, Gönül Ülkü Özcan, Görkem Yeltan, Gözde Kansu, Güçlü Yalçıner, Gül Erda, Gül Gülgün, Gülay Pınarbaşı, Gülcan Arslan, Gülen Kıpçak, Gülenay Kalkan, Güler Ökten, Gülgün Erdem, Gülhan Tekin, Gülistan Güzey, Gülse Birsel, Gülsen Tuncer, Gülseren Gürtunca, Gülsüm Kamu, Gülşen Bubikoğlu, Güner Sümer, Güner Özkul, Güngör Bayrak, Güngör Gün, Gürdal Tosun, Gürgen Öz, Gürkan Uygun, Gürol Güngör, Güven Hokna, Güven Kıraç, Güzin Çorağan, Güzin Özipek, Güzin Özyağcılar

•*¨`*•. (¯`v´¯ (¯`v´¯ .•*¨`*•
. . . •*¨`*•.¸(¯`v´¯ ¸.•´*¨`*•

Günün özlü ironisi (aforizmalar):
Politics have no relation to morals. -- Niccolo Machiavelli
Siyaset ve ahlak arasýnda bir iliþki, bir baðlantý yoktur...

Günün özlü ironisi (aforizmalar):
May you live as long as you wish and love as long as you live. -- Robert A. Heinlein

Dilediginizce uzun yaþayýn, yasadýðýnýzca uzun sevin, dostlar!...