Return to Website

Dance Way Web Forum

Visit the Dance Way Web Forum

Dance Topics and much more...

Post a new article at no cost for the world to see!

Dance Way Web Forum
Start a New Topic 
Author
Comment
Birgün Alakilise köyü ahalisi köy kahvesinde bir yandan haberleri izliyorlar, bir yandan da piş

Birgün Alakilise köyü ahalisi köy kahvesinde bir yandan haberleri izliyorlar, bir yandan da pişpirik çeviriyorlarmış. İçlerinden Sarikamisli Ecstasy Oci, televizyonda Racaip Tahrip ERBOGAN'i görmüs ve demiş:
- Ulan, başbakan oldu yüzümüze bakmıyo. Eskiden böyle miydi bea! Etrafımda dolanırdı! Hey bee, zaman ne çabuk geçiyor... Elbette, kahvedekiler merakla sormuslar:
- Oci Abi, sen nereden tanıyorsun Başşbakanı yahu?
Ecstasy Oci, istifini bozmadan yanit vermiş:
- Ulan üniversite yillarında abilik ettim ona! Az ekmeğimi yemedi! Gel gör ki şimdi bizi unutmuş baksana!
Kahvedeki ahali inanmamş tabii ki. Ecstasy Oci de inandırmak için demiş ki:
- Gelin, meclisin önüne gidiyoruz. Çıkışta yakalayacağız ERBOGAN'i. O zaman anlarsınız yalan mı değil mi??
Hep birlikte T.B.M.M.'nin önüne giderler ve çıkışta ERBOGAN'i yakalarlar. ERBOGAN hemen Oco'nun elini öpmege kalkışır ve der ki:
- Abim, Ecstasy Oci abim; kusura bakma başbakanlık boşbakkallık derler, vallahi yalan; bir dakika boş bırakılmıyor ki! Kusuruma bakma abi.
Ecstasy Oci, abi kahve ahalisine şöyle bir bakar ve ahalinin korkunc bicimde etkilendiğini görür. Başka birgün gene kahvede ahali ile TV seyreden Ecstasy Oci Abi TV'de Abdullah GÜLBIYIK'i görür ve der:
- Bu da öyle. Cumhurbaşkanı olunca kendinni birşey zannetti. Hayırsız çıktı bu da!!
- Hadi canım. ERBOGAN'i belki şans eseri tanıyorsun ama buna inanmıyoruz, derler.
Ecstasy Oci Abi hemen ahaliyi toplar ve Çankaya'ya gider. Ecstasy Oci'yi gören GÜLBIYIK hemen ERBOGAN gibi Oci'nin ellerine sarılır ve öpmeye kalkışır. Oci Abi buna izin vermez tabi. GÜLBIYIK ekler:
- Cigerim Oci'cigim, vallahi billahi utaniyoum; kusuruma bakma. Uzun yıllardır göremiyordum seni. Tam da seni ziyarete gelecektim der.
Ecstasy Oci yeniden ahaliye dönerek bir bakış atar ki artık ahalinin gözünde peygamber kadar yükselmistir.
Yine birgün Istasyon cayevinde tv izlerken bu kez tv ye Bayan Clinton çıkar. Ecstasy Oci söze başlar ve der ki:
- Ulan nankör kadin, ne çabuk unuttun sana Bodrum'da yüzmegi ögretttigim günleri? Tabi zengin oldun, Amerika'ya disisleri bakani olarak NegrObama maymununun kucagina oturunca unuttun bizi.. Hayırsız kadin!
Ahali bu kadarının da fazla olduğunu söyler ve diğerlerinin belki bir şans eseri olabileceğine ama Bayan Clinton'u tanımasının olnakasiz bulunduguna imece yöntemiyle karar verirler.
Ecstasy Oci'nin elbette ki kafası atar ve bazı köylüleri alarak Ak Saray'a giderler. Kapidaki görevliye Misters Clinton ile görüşmek istediklerini söylerler.. Görevli de yalnizca bir kişinin girebileceğini belirtir. Sarikamislilar düşünürler ve sadece Oci'nin kadin bakani tanıdığını söyleyerek Oci Abi'nin gitmesini isterler.
Güvenlik Oci Abi'yi iyice arayarak o günlügüne ecstasy hapi bile bulunmadigini tutanaga yazdiktan sonra onu içeri sokar. Saatler geçer ama kapıdan kimse çıkmaz. Halk sıkılır. Pencereler de yüksek oldugu için ordan geçen uzun boylu birine sorma kararı alırlar. Şans eseri orada o anda basketbolcu Michael JORDAN geçmektedir. İngilizce bilen bir Karsli, Michael Jordan'a döner ve der ki:
- Ya Jordan Abi. Senin boyun uzun. Camdan içeri bakıp neler oluyo, kaç kişi var, ne durumlarda görünüyorlar, bir baksana...
Jordan camdan bakar ve yanit verir:
- Vallahi ne olduğunu bilmiyorum. İçerde 6 kişi, bir de kadinla kucak kucaga biri var; sanirim grup söylesisi yapiyorlar. Kadina abanan pozisyondaki Ecstasy Oci Abimizdir, diğerlerini tanımıyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=4v1JVGVf3t8
http://www.izlemelisin.com/video/920.wmv
Soundtrack/müzik parçasýný dinleyebilmeniz için yukarýdaki filmi durdurmanýz gereklidir
http://kurdishmusic.eu.dilocan.biz/music/Tara%20Jaff/Ruhi%20Rewan.mp3
Adi sakli Lapon bilgesi der ki;
Armağan alıp vermekle dolandırılmak akraba olgulardandır...

ON POLITICS & GOVERNMENT
Asking politicians to vote themselves out of power is like asking rabbits not to multiply, it ain't natural. -- Bob Beckel

vote themselves out of power = oylarýyla kendilerini iktidardan düþürmeleri... multiply (burada) = üremek, çoðalmak... ayrýca, çarpým yapmak (dört iþlem: add, addition; subtract, subtraction; multiply, multiplication; divide, division)... ain't (ABD) = isn't...

People never lie so much as after a hunt, during a war or before an election. -- Otto von Bismarck

never lie so much as after... = hiçbir zaman ... dan