Return to Website

Dance Way Web Forum

Visit the Dance Way Web Forum

Dance Topics and much more...

Post a new article at no cost for the world to see!

Dance Way Web Forum
Start a New Topic 
Author
Comment
Karakurt'lu Ceco asker olmuş, bir bakışta herkesin boyunun ölçüsünü tam olarak doğru söyl

Karakurt'lu Ceco asker olmuş, bir bakışta herkesin boyunun ölçüsünü tam olarak doğru söylüyormuş ve arkadaşları buna çok şaşırıyorlarmış. Birgün bunu komutan duymuş veinanmamış.
- Söyle bakalım benim boyumun ölçüsü kaç demiş. Ceco, aşağıdan yukarıya komutanı süzmüş ve ”Komutanım, tam olarak 1.75'siniz".
Komutan:
- Dosdoğru, hayret, demiş. Nereden geldin yahu sen; sivilde ne iş yapardin?
Asker:
- Sarikamis orman isletmesinde keresteci.

BENDE BÌR BÌCÌMDE ANISI KALAN "biliyor muydunuz" demeti... (oglum kücükken, bu sorulardan bazilarini yöneltip "neden bilmedigimi" merak etmist; o neden ögrenmis, halen merak ediyorum...)

Bir karinca agirliginin 50 kati agirligi kaldirabilir, 30 kati agirligi cekebilir ve zehirlendiginde her zaman sag yanina dogru duser. (nasil saptamislar; inanin cok merak ediyorum)

Bir hamambocegi 9 gün basi koparilmis olarak, (yani, sonunda acliktan ölene dek), yasayabilir (Yorum yapmayacam; agzimin acik kaldigina bakmayin!.)

Sicrayamayan tek hayvan fildir... (Ìsabet olmus!)

Devekusunun gözü beyninden daha büyüktür. (Söz meclisten disari; böyle birilerini taniyorum!)

Deniz yildizinin beyni yoktur. (Böyle kimselerle de karsilastim gibime geliyor...!)

Kutup ayilari solaktir. (Acaba ellerine kalem mi verdiler? Gercek bir yana da, kutupta eline düsersem sagini da kullanir mi diye aldi bir merak...)

Zevk icin sevisen yaratiklar yalnizca insanlar ve yunuslardir (E peki domuz, o ne oluyor; hayvanin XXXX mu?)

Yalnizca dişi sivrisinekler ısırır. (Ömrümce bana onlar mi kondu yani, dogallikla kuskulandim hani...)

Hindistan'daki yıllık doğum sayısı, Avustralya’nın toplam nüfusundan fazladır. (Göcmenleri istemeyen John COWARD'i simdi biraz iyi anladim...)

Mickey Mouse'dan önce en ünlü çizgi film kahramanı Felix The Cat'di. (oglum cakmasin, ben Miki Ficki bilirim de "ünlü" Felix'i vallahi ilk kez duyuyom...)

Larry Hagman (Jr.) Dallas dizisinin setinde hiç kimsenin sigara içmesine izin vermezdi. (Tevekkelli, tüm film serilerinde tüm sigara icen bayanlarin üstünden gecti...)

Salatalığın yüzde 96'si sudur. (Jeton düstü; bir hocam bana salata demisti fakültedeyken; beni övmüs demekki aslinda, hiyar sanmiism, yanilmisim!)

Bir kilo limonda bir kilo çilekten daha fazla seker vardır. (Bugünden baslayarak manav, kuskulular listemdedir!...)

Peru'da hiç genel WC yoktur. (Yani... hadi sormayayim; ayip olacak...)

Timsahlar renk körüdür. (Demek ondan gecende bir Zenciyi de ayni istahla yuttular...)

Yarim kilo bal yapabilmek için arılar iki milyondan fazla çiçekten bitki özü toplamak zorundadırlar. (Bal kavanuzunu dolapta üst merciye koyacagim artik; takdis edildi!)

Sadece dişi kanaryalar ötebilir. (Komsuma raslarsam, uyarayim; kusuna "öt" diye vurmasin; ölmediyse henüz...)

Tarantulalar iki buçuk yıl yiyeceksiz yasayabilirler. (Yav, bizim komsu köyün eski adi neydi; Tarr...ne dedin!?)

İnciler sirkede erir. (Len, komsu kizi Ìnci, o sirke suratli herifle nasil evlendi, diyen; neredesin!)

Venüs saat yönünde dönen tek gezegendir. (Ìyi, hic degilse bari bir gezegendeki halk, kumandayi elinde bulunduruyor demektir)

Sihirli sözcük 'abrakadabra' ilk olarak yüksek ateşli hastaların ateşlerini düşürmek için söylenmişti. (Ìlk hekimler büyücü müydü?!)

Marilyn Monroe'nun altı ayak parmağı vardı; (daha yukarida da bir fazlalik merak edenler, ömrünü eksilttiler garibin)...

Albert Einstein dokuz yaşına kadar düzgün konuşamamıştı. (n'olmus yani, emekliligi mi gecikti?!)

Her iki taraf da kan bağışında bulunursa, Paraguay'da düello yapmak yasaldır. (Dünyada barbar kurallar icinden birini sec derseniz, bari...)

Yılanlar duyamaz. (eyy, beni duymamakta israr eden Ìsvec kimlikli Yahudiler eyy; ayrimsayin ki ayrimsadim gercek kimliginizi!)

Karıncalar uyumaz. (su uyur...yok bu degil)

Zurafalar yüzemez. (dedem, deniz bile göremedi ki...)

Kirpiler suda batmaz. (...boktan)

Timsahlar dillerini dışarı çıkaramaz. (cikarip da n'apacak Fransiz öpüsmesi mi!)

Bir domuzun orgazmi 30 dakika surer.(Bir dahaki yasaminda domuz olmak isteyen pek çok XXXX taniyorum!!!!)

Bazi arslanlar gunde 50 defa ciftlesebilirler. (Domuzun durumu daha iyi sanki !! Bir yap, tadinda yap; d'mi yaa?!)
♥Bunu ilk anlatanlar: Zafer Algöz, Zafer Ergin, Zafer Önen, Zara, Zekai Müftüoğlu, Zeki Demirkubuz, Zeki Sezer, Zeliha Berksoy, Ze