Return to Website

Dance Way Web Forum

Visit the Dance Way Web Forum

Dance Topics and much more...

Post a new article at no cost for the world to see!

Dance Way Web Forum
Start a New Topic 
Author
Comment
Sarikamis Istasyon mahallesi eski imamlarindan ünlü nuryüzlü E k r e m T O S hazretleri, CEMAA

Sarikamis Istasyon mahallesi eski imamlarindan ünlü nuryüzlü E k r e m T O S hazretleri, CEMAATE VAAZ VERMEKTEDIR. ANSIZIN ICERI
DALAN BIR yurttas, tüm Sarikamis'i SEL BASMAKTA OLDUGUNU
HABER VERIR. CEMAAT hatta hasarat HEMEN KENDILERINI DISARI ATIP, kacarken yalnizca imam TOSBABA, tüm ISRARLARA RAGMEN tapinagi TERKETMEgI REDDEDER. TANRI'NIN KENDISINI KORUYACAGINI SOYLEYEREK, minberde KALIR. Elbette, arkadan da yusuf yusuf kaciriyor amma belli etmiyor... KISA BIR SURE SONRA SULAR CAMIYE ULASIR, TOSBABA, CARESIZ MINAREYE CIKAR. SULAR MINARENIN ILK KATINA YUKSELIRKEN BIR TEKNE IMAMI KURTARMAYA GELIR. ANCAK DINIBUTUN TOSBABA, TANRI'NIN KENDISINI KORUYACAGINI
SOYLEYEREK TEKNEyi tekmeler. SULAR YUKSELIR, IMAM IKINCI KATA CIKMAK ZORUNDA KALIR. BIR TEKNE DAHA GELIR, ANCAK IMAM YINE TANRI'NIN KENDISINI KORUYACAGINA INANCININ TAM OLDUGUNU SOYLEYEREK TEKNEYE BINMEZ.
SULAR IYICE YUKSELIR. IMAM ARTIK MINARENIN EN ucundadir. BIR HELIKOPTER YAKLASIR. ICINDEKILER DURUMUN KOTU OLDUGUNU ANLATARAK IMAMA HELIKOPTERE
GELMESI KONUSUNDA ISRAR EDER. IMAM HELIKOPTERE BINMEYI DE REDDEDER. BIR SURE SONRA SULAR Makinali Dagi tepesine dek yükselir Tosbaba gözlerden yiter; derinlere gider. KENDISINI CENNETIN KAPISINDA MELEKLER KARSILAR
- HOSGELDINIZ TOSBABA, CENNETTE KÖSKÜNÜZ HAZIRLANDI.BUYRUN.
Imam TOS;
- CENNETE GIRMEK ISTEDIGIMDEN EMIN DEGILIM.
- NEDEN?
- TANRI YA BIRAZ KIRGINIM.
BasMELEK;
- NE OLDU KI?
TOS;
- BEN ömrümce IBADET EDEREK; insanlari da kendime uydurarak zaman GECIRDIM. Genellikle de her tuttuguma IYILIK YAPTIM. Haramdan da UZAK DURDUM;; yani... Neyse; Istasyon'u SEL BASTI; tapinagi da basti, HERKES KACTI AMA bir tek bensalak, TANRI'NIN BENI KURTARACAGINA INANDIGIMDAN show yapayim dedim. GORUYORSUNUZ KI meftaoldum; gömüldüm dibine dek; SIMDI buradayim…
TAM BU SIRADA YUKARIDAN TANRI'NIN SESI DUYULUR:
- Ulan dallama, desteksiz sallama; sana IKI TEKNE BIR HELIKOPTER göndermedik mi!

http://www.youtube.com/v/QqTYaiBBme4
Attensiyon; uyduruk bir uyari gelebilir, calinmaz falan diye, inanmayin, tiklayin; müzik gelir!
♥Anlatanlar: Parla Şenol, Payidar Tüfekçioğlu, Paşhan Yılmazel, Pekcan Koşar, Peker Açıkalın, Ajda Pekkan, Pelin Batu, Pelin Körmükçü, Pelinsu Pir, Pembe Mutlu, Peri Han, Perihan Savaş, Perran Kutman, Pervin Par, Petek Dinçöz, Petek Kırboğa, Pınar Göktaş, Pınar Öğün, Pıtırcık Akerman
Adısaklı Lapon bilgesi der ki;
Demokrasinin ulaştıgı sefalet, onu temelde kopya alan ülkelerde birseyler yeni yeni filizlenirken, o idealin anayurdu Yunanistan'da köklenmesinin daha hizli bir ivme görtermesidir.

Adısaklı Lapon bilgesi der ki;
Essgin de akillisi katirlar tepisirken bir kiyiya cekilmegi akledendir.