Return to Website

Dance Way Web Forum

Visit the Dance Way Web Forum

Dance Topics and much more...

Post a new article at no cost for the world to see!

Dance Way Web Forum
Start a New Topic 
Author
Comment
Bir Ìsvec turist kafilesi Sarikamis'a gelir. Şehri gezerler. Oradan yine sürü durumunda ve Say

Bir Ìsvec turist kafilesi Sarikamis'a gelir. Şehri gezerler. Oradan yine sürü durumunda ve Sayın Kılavuzları E k r e m T O S'un feneri dogrulusunda Keklik Deresi, Alakilise, Yanik Kilise, Camurlu Tepe kayak tesisleri, Acisu, Handere tüneli, Yagbasan, Hopveren, Hamamli, Turnagölü derken dönüş vakti gelir.
Herkes otobüslere biner ancak bir Ìsvecli kadının eksik olduğu anlaşılır.
Ararlar ve sonunda Camurlu Tepede teleskinin bittigi yerdeki kulübede kadını bir çobanla birlikte bulurlar. Çoban kadına kayak ögretme bahanesiyle resmen kaymistir.
Her ikisini de yakalayıp karakola götürürler ve kadına şikayetçi olup olmadığını sorarlar.
Kadın da:
- "Ne şikayeti ben bugüne kadar böyle kaydirma uzmani birini Laponia'da bile göremedim. Yalnız benimle birlikte Stockholm'e gelirse şikayetçi olmam" der.
Durumu çobana çeviri yaparlar; çoban da:
- Nasıl gelirem karı burda, çoluk çocuk burda, sürü burda" der ve ekler:
- Benim biraderim var, degirmendedir, birazdan gelir; o da kayma konularinda sicillidir. Benim yerime kabul ederseniz o gidebilir" der.
Durumu kadına söylerler. Kadın da:
- Eğer kardeşi de onun kadar iyiyse gelsin, der. Kadının bu sözünü çobana yöneltirler.
Çoban:
- Ne demek, geçen kış bizim birader bir ayı miktiydi şerefsizem ayı ona haala bugün bile petek petek bal getirir.

http://www.youtube.com/v/BuhvOpuUd2c
♥Anlatanlar: Oben Güney, Ogün Kaptanoğlu, Okan Bayülgen, Oktar Durukan, Oktay Aytekin, Oktay Kaynarca, Oktay Sözbir, Zuhal Olcay, Olgun Şimşek, Füsun Önal, Onur Bayraktar, Onur Saylak, Onur Ünsal, Onuryay Evrentan, Orhan Alkaya, Orhan Erçin, Orhan Gencebay, Orhan Günşiray, Orhan Çağman, Orhon Murat Arıburnu, Meral Orhonsay, Orsel Sonat, Ortans Kıvanç, Orçun Sonat, Osman Alyanak, Osman F. Seden, Osman Wöber, Şükran Ovalı, Oya Aydoğan, Oya Başar, Oya Küçümen, Oya Okar, Ozan Güven, Ozan Uygun, Oğuz Oktay, Oğuzhan Koç, Okan Patırer

Özlü sözler:
Gülmece Profesörü Sapsayın E k r e m T O S diyor ki;
Şu anda dünya genelinde her 100 kişiden 35'i uyuyor (ayakta uyuyanlar dahil), 10'u birşeyler yiyor (halt yiyenler dahil), 25'i çalışıyor (öyle görünenler dahil), 15'i sex yapıyor (31 çekenler dahil), 10'u araba sürüyor(şöförün arkasindakiler dahil), 4'ü birşeyler okuyor (ders çalışanlar dahil), 3 tane salak elinde telefondan sms okuyor! Yalnızca ve yalnızca aklı başında olan biri de burada benim ilaç gibi gelen fıkramı susuz sindirmege çalışıyor.

Adı saklı Lapon bilgesi der ki;
Bir toplumda bilgisizlikten rahatsız olanlar azalır da umutsuzlar çoğalırsa, o oranda şans oyunları kurbanları da çoğalır

Fadima, yildizlardan bir tac yapsam ben saa
kalbina yanasur miyum?
usagum oyle yorgunum, dedi
ne desen anlamayrum
pirak yilduzlar kendu kendune kirlip dusay
sen baa bir avuc finduk kir
yarusunu yerkan yanima gelaysun!

Fadima anlamay
yamacina oturayum pen onin
finduk kirilmus neyima kirulmamis ne!

Güfteyi yazan: E k r e m T O S