Return to Website

Dance Way Web Forum

Visit the Dance Way Web Forum

Dance Topics and much more...

Post a new article at no cost for the world to see!

Dance Way Web Forum
Start a New Topic 
Author
Comment
NEDEN? NEDEN?

NEDEN? NEDEN?

http://www.youtube.com/v/zW2qwvp7iS8
*Neden bozulan otobüsün yolculari bizim otobüsümüze aktarildiginda onlara mültecilermis gibi bakariz?

* Neden her gördügümüz haritada hemen Türkiye'yi bulmaya çalisiriz? Türk halki olarak Dünya'da kaybolma kompleksimiz mi vardir?

* Neden insanlar birbirlerine sarilinca saga-sola sallanirlar?

*Neden ögrenciler ilkögretimin besinci sinifina kadar ögretmene "ögretmenim" diye seslenirken altinci sinifta bir anda "hocam" diye seslenmege başlarlar?

*Neden sınavlarda "4 yanlış bir dogruyu götürür" seklinde bir uygulama ile ögrenciler cezalandirilirlar da "4 dogru bil, bir dogru da bizden"
seklinde bir kampanya başlatılıp zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?

* Neden insanlar kapali bir alandan yagmur yagan alana çikinca kafalarini egerler? Yagmura duyulan saygidan midir yoksa ondan tiksindigimiz için midir?

*Neden dükkanini kapatip giden esnaf, kapiya "10 dakika sonra dönücem" yazar, ne zaman gittigini nasil anlarız?

*Televizyona çikan insanlar neden kendilerini Türkiye'deki bütün insanlarin izledigini sanırlar? Ör: Şu anda 70 milyon kişi bizi izliyor...

*Neden gözlerinden öperim denir? Insan vücudunda öpülecek daha uygunsuz bir yer var midir? Kimse kimseyi gözünden öpmüs müdüR?

*Dügünlerde neden "Dom Dom Kurşunu" ile göbek atilmaktadir. "Bir avcı vurdu beni, bin avcı beni yedi" gibi sözler eşliginde kendinden geçen başka uluslar var mıdır?

*Cumartesi ve Pazartesi'nin neden kendi adları yoktur?

*Dolmuslardaki fiyat tarifesinde "en kisa mesafe" neden "indi-bindi" olarak tabir edilir? Önce inilip sonra mi binilir? Bir terslik yok mudur?

* Bir programi kurarken neden "kabul ediyorum" ya da "kabul etmiyorum" seçenekleri vardir? O kadar parayı bayılıp bir bilgisayar programı satın aldıktan sonra "kabul etmiyorum" seçenegini işaretleyen birtakım saf kişiler var mıdır?

*Bulmacalarda boru sesinin karşılıgı neden hep "ti"dir? Bulmacaları hazırlayan arkadaşlarin "ti" diye ses çıkaran borulari mi var; biz de ögrensek?!

*Ipana 7 reklamındaki kıza "Ne zamandan beri Ipana 7 kullanıyorsun?" diye soran doktor, Ipana 7'nin yeni bir ürün oldugunu ve reklamdan sadece birkaç gün önce piyasaya çiktigini bilmemekte midir?

*Neden futbol takimi olan Ajax "Ayaks" diye okunur da temizlik ürünü Ajax "Ajaks" diye okunur?

* Neden ilanlarda "doktordan temiz araba" diye yazılır? Hipokrat yemininde "arabamı temiz kullanacagım" biçiminde bir madde mi vardır?

Düşün!.. Acaba neden!
♥Anlatanlar: Ebru Ceylan, Ebru Cündübeyoğlu, Ebru Kahvecioğlu, Ebru Karanfilci, Ebru Saçar, Ece Ekşi, Ece Erken, Ece Uslu, Eda Ece, Ediz Hun, Efe Çadırcıoğlu, Efkan Efekan, Ege Aydan, Ege Ernart, Ege Tanman, Ekin Türkmen, E k r e m Bora, E k r e m Dümer, Elif Melda Yılmaz, Elif Pektaş, Elif İnci, Elvin Beşikçioğlu, Emel Büyükburç, Emel Göksu, Emel Sayın, Emine Şans Umar, Emrah Elçiboğa, Emrah Özertem, Emre Altuğ, Emre Canpolat, Emre Kınay, Emre Korkmaz, Emre Yetim, Engin Akyürek, Engin Altan Düzyatan, Engin Benli, Engin Cezzar, Engin Günaydın, Engin Hepileri, Engin İnal, Engin Şenkan, Enis Fosforoğlu, Eray Demirkol, Ercan Kesal, Ercan Yazgan, Erdal Beşikçioğlu, Erdal Tosun, Erdal Özyağcılar, Erdem Ergüney, Erden Alkan, Erdinç Dinçer, Erdoğan Akduman, Erdoğan Aydemir, Erdoğan Dikmen, Eren Balkan, Ergin Orbey, Ergun Köknar, Ergün Uçucu, Erhan Abir, Erhan Dilligil, Erhan Ufak, Erhan Yazıcıoğlu, Erkan Aydoğan Oflu, Erkan Bektaş, Erkan Can, Erkan Petekkaya, Erkan Sever, Erkan Yücel, Erol Amaç, Erol Babaoğlu, Erol Büyükburç, Erol Durak, Erol EVGÌN, Erol Günaydın, Erol Kardeseci, Erol Keskin, Erol Taş, Erol Çolak, Esra Eron, Ersin Korkut, Ersun Kazançel, Ertuğrul Bilda, Ertuğrul İlgin, Esen Püsküllü, Mehmet Esen, Esin Afşar, Esin Civangil, Esin Pervane, Esra Akkaya, Esra Bezen Bilgin, Esra Kızıldoğan Uygur, Evren Duyal, Evren Kardeş, Evrim Akın, Evrim Solmaz, Eylem Yıldız, Eyşan Özhim, Ezgi Asaroğlu, Ezgi Eyüboğlu, Ezgi Mola, Eşref Kolçak

Sarikamis'ta erkekler park yeri gibidir. İyilerin hepsi kapılmıştır…
*+*

Dostlarına güven; görünmez güvenlik duvarını batmaz ********** pekiştir!

Adı saklı Lapon bilgesi der ki;
"Dostum kalmadı" demek de bir başlangıçtır; kendi kendinle dost olmağa başlayış...

{(*`.,