Return to Website

Dance Way Web Forum

Visit the Dance Way Web Forum

Dance Topics and much more...

Post a new article at no cost for the world to see!

Dance Way Web Forum
Start a New Topic 
Author
Comment
Kuşlar okumagı bilebilseler, kimsenin kafasını iskalarlar mıydı?

Kuşlar okumagı bilebilseler, kimsenin kafasını iskalarlar mıydı?

Kırmızı Başlıklı Kız masalının Kurttan Anlatımı

Evet, dostlar; "Kırmızı Başlıklı Kız" masalını bir de kurdun agzından dinleyelim :
Hergün yaptigim gibi ormanı temizlemege çıkmıştım. Orman benim evim, temiz tutmak da benim görevim. Derken ufukta bir kız beliriverdi. Kırmizi baslik ve peleriniyle çok süpheli bir görünümü vardi. Kimin aklina gelir bu gaRip kiyafeti giymek. Bir kurnazlik pesindeydi mutlaka. Bir süre dikkatle izledim bu garip kizi. Elinde tasidigi üzeri öRtülü sepette kimbilir ne tasiyordu!.. Yürüyüsü bile normal degildi. Yanina yaklasip ne yaptigini sorunca bana büyükannesinin evine gittigini söyledi ama gel de inan. Yine de bıraktim pesini kendi isime döndüm. Ama aklim o kiza takildi bir kere... Bir gidip bakayim dogru mu söyledikleri dedim kendi kendime; gerçekten böyle bir büyükanne var mi? Siz olsaydiniz gerçekligini kontrol etmek istemez miydiniz? Orman benim evim. Ben hem ev sahibiyim, hem de diger orman sakinleRine karsi sorumluyum. Neyse uzatmayayim... Gittim, baktim ve geRçekten bir büyükanne buldum. Sordugumda "evet o küçük kiz benim toRunum" dedi. Ben de sorumlu bir kisi olarak; "bu küçük kiz yabancilarla konusulmayacagini ögrenmemis daha!..." dedim ve anlattim küçük kizla karsilasmami... Büyükanne de ürperdi ve birlikte küçük kiza bir ders vermeye karar verdik. O yatagin altina saklandi, ben Onun geceligini giydim, basligini taktim ve yatagina yattim. Küçük kiz birazdan içeri girdi. Seslendi cevap veRdim. Ne saskin bir çocuk!.. Beni büyükannesi sanivermisti. Ben benim büyükannemi degil sesinden, kokusundan bile taniRim oysa ki. Neyse bunlaR birsey sayilmaz, daha neler yapti bilseniz. KulaklaRimin niçin büyük oldugunu sordu. Ne ayip sey hiç soRuluR mu!... Yine de çocukluguna veRip yumusak biR sesle cevapladim. "Seni iyi dinlemek için"... Ama bu sefer kalkip da burnumun niçin büyük oldugunu sormaz mi!.. Küçük kiz hiç mi hiç terbiye almamis. Ben zaten burnumu kendime kompleks haline getirdim, öz-güvenim sallantida. Psikologlar, estetikçiler... Dünya paRa haRciyoRum ama nafile. Yine aldirmamaga çalisirken bu sefer de agzimin kocaman oldugunu yüzüme vurmaz mi! Elbette ki kizdim, siz olsaniz kizmaz miydiniz? O sinirle ayaga firlayip pesinde kostuRmaya basladim. Birden ne olsa begenirsiniz! Bir kocaman avci elinde tüfek kapidan daliverdi. Beni "seni hain kurt, büyükanneyi yedin degil mi?.." diye suçlamaz mi !.. Halbuki büyükannenin kilina bile dokunmadim, O da saklandigi yerden çikip beni korumaya çalismadi. Malum yaşlilik,kulakları iyi duymuyor. Avci, yargılama yapmadan infaz kaararı mı verdi. Elbette, ben de adalet bulamayacagimi, hatta canimi yitirecegimi anlayip pencereden zor attim kendimi. Geçirdigim büyük korkunun sarsintisi yetmiyormus gibi o gün - bu gün ormanda bile yüzümü rahat gösteremez oldum. Adim haine çikti.
Yeter Artik... Duyun gercegi!...

Bulutları pembeye boyasak yağmur pembe yağar mı?
http://www.youtube.com/v/tG72BFYDmek
♥Anlatanlar: Abdullah Yüce, Abdurrahman Palay, Adile Naşit, Açelya Akkoyun, Açelya Elmas, Adnan Kürkçü, Adnan Tönel, Adnan Zaman, Agah Hün, Ahmet Arıman, Ahmet Danyal Topatan, Ahmet Fehim, Ahmet Gülhan, Ahmet Kostarika, Ahmet Kural, Ahmet Levendoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan, Ahmet Rıfat Şungar, Ahmet Saraçoğlu, Ahmet Sezerel, Ahmet Tarık Tekçe, Ahmet Uz, Ahmet Uğurlu, Ahmet Üstel, Ahu Tuğba, Ahu Türkpençe, Akasya Asıltürkmen, Demet Akbağ, Akil Öztuna, Filiz Akın, Alev Baymur, Alev Gürzap, Alev Koral, Alev Oraloğlu, Alev Sezer, Ayla Algan, Ali Atay, Ali Başar, Ali Cağaloğlu, Ali Ecder Akışık, Ali Emre Ateş, Ali Erkazan, Ali Fuat Onan, Ali Gül, Ali Hürol, Ali Karagöz, Ali Kemal İskender, Ali Meriç, Ali Poyrazoğlu, Ali Rıza Soydan, Ali Sirmen, Ali Sunal, Ali Sürmeli,Ali Şen, Ali Taygun, Ali Tutal, Ali Ulvi Hünkar, Ali Uyandıran, Ali Yaylı, Ali Çatalbaş, Ali Çelik, Ali İl, Ali İpin, Alican Yücesoy, Aliki VUYUKLAKI, Aliye Rona, Aliye Uzunatağan, Alp Kırşan, Alp Korkmaz, Alpay İzer, Alper Kul, Altan Erbulak, Altan Erkekli, Altan Gördüm, Altan Karındaş, Arda Aydın, Arda Kanpolat, Arda Kural, Arda Öziri, Argun Kınal, Arif Akkaya, Arif Erkin Güzelbeyoğlu, Arsen Gürzap, Arslan Kacar, Arzu Okay, Arzu Yanardağ, Arşavir Alyanak, Asiye Dinçsoy, Aslı Altaylar, Aslı Enver, Aslı Tandoğan,