Return to Website

Dance Way Web Forum

Visit the Dance Way Web Forum

Dance Topics and much more...

Post a new article at no cost for the world to see!

Dance Way Web Forum
Start a New Topic 
Author
Comment
Gezi'ye destek veren sanatçılar kara listede mi?

Gezi'ye destek veren sanatçılar kara listede mi?
Red. Haber.Sol.org TV 14 Ekim 2013
Gezi eylemleri sonrası muhalif sanatçıların hedef alınmasının ardından şimdi de kanalların elinde bir kara liste olduğu öne sürüldü.
Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, sanatçı Derya Alabora'ya dayandırdığı iddiasında Gezi eylemlerine destek veren sanatçıların kara listeye alındığı yazdı.
Eyüboğlu'nun yazısının ilgili bölümü şöyle:
Türkiye’deki televizyonların hepsi değil, ama en azından reytinglerini ölçtüren kanallarda neler olup bittiğini yakından takip eden biriyim... Şimdiye kadar bu kanalların işbirliği yaparak Gezi Parkı eylemlerine destek veren sanatçılara toplu olarak ambargo uyguladıklarına dair bir şey duymadım.
Antalya’da ufukta yeni proje var mı diye sorduğum Derya Alabora, “Yok... Çünkü ben de televizyonların yasaklılar listesindeyim” dedi.
Alabora her daim muhalif, ama adı Gezi Parkı eylemlerinde ön plana çıkan bir sanatçı değil.
Hal böyleyken ambargolu sanatçılar arasına alınmasını aklım almayınca niye ki diye sorunca verdiği yanıt şu oldu:
“Memet Ali Alabora yeğenim ya, sadece o yetiyor, kanalların elinde dolaşan yasaklı sanatçılar listesinde adımın olmasına.”
Bazı sanatçıların Kanal 7 ve Samanyolu TV ile çalışmadığını, iktidara yakın gazetelere söyleşi vermediğini, aralarındaki derin görüş ayrılıkları ya da iş ihtilafları nedeniyle bazı kanalların da bazı ünlülerle çalışmadığını biliyordum, ama bunu ilk kez duydum.
Dizi yayınlayan kanalların elinde iktidar tarafından hazırlanan bir “kara” ya da “yasaklı sanatçılar listesi” olabilir mi?
Derya Alabora, ısrarla “Ben görmedim, ama sanat camiasında herkes böyle bir listenin olduğunu konuşuyor” dedi...
İktidarın “Gezi Parkı eylemlerine katılan ya da destek verenlere iş vermeyin” diyerek bir “kara liste” hazırlayıp televizyon kanalları yöneticilerine verdiği, onların da bunları elden ele dolaştırdığına inanmıyorum.
Ne bileyim, belki de yasaklar yüzünden insanına ağır bedeller ödetmiş Türkiye’de hala “kara liste”lerin olduğuna inanmak istemiyorum.
http://haber.sol.org.tr/kultur-sanat/geziye-destek-veren-sanatcilar-kara-listede-mi-haberi-81026
Yorumlardan seçmeler:
Bayan Irmak TEZCAN diyor ki: Gezi'ye destek veren sanatçılar eski JITEM informatörü Özcan TOS ve benzeri ikiayaklı köpekler tarafından izleniyorlar... Gezi Parkı eylemlerine katılan ya da destek verenlere iş vermeyin diyen ajanlardan en sadisti Özcan TOS

EVET

SESSİZ SOYKIRIMLARIN EN SESSİZ KIYILAN MAĞDURLARI; EMEKLİLİĞİ ÇALINAN YAŞLILAR / RETIRED SLAVES of the DOMINATIONAL SYSTEM / A Saga on the "Retired without any standart rights in the democratic masked NWO Systems..."

Emperyalizm, kafa avcısıdır; eleştiren sanatçılar izlenirler; başlarına olmadık kaza(!)lar gelir; eylemcisi de resmen bulunmaz ya da bulunur ve olay saptırılır... örneğin satın alınamaz tüm onurlu aydınlar, potansiyel kurbanlardır...
YEŞİL MASONİ FAŞİZM AKP DİKTATÖRLÜĞÜ, KENDİNE KULLUK ETMEYENLERİN EMEKLİLİK HAKLARINI GASP EDİYOR

{(*`.,´*)

Ìzlenen + ezilen + elimine edilenler, başta Aleviler, aydınlar, azınlıklar, arkasızlar, fişlenen ögrenciler, kamu mesleklerinden açıklamasız yoksun kılınanlar vbg hakkı yenilmişler ve hatta emeklilik hakkı gasp edilenler, bu NWO güdümlü sionist holokaust uygulamasına başkaldırıyorlar ...

Günün ağlatan sözü:
Eskiden idam sehpaları vardı Samanpazarı'nda şimdi aynı yerde SGM (sixtiğimin gxtverenlerinin mezbahanesi) sözde Sosyal Güvenlik merkezi var; içinde hiçbir insanı özelliği kalmamış olan ve memur diye çağrılan empatisiz cellatlar var, aynı kusursuzlukta hizmet(!) veriyorlar...

Katil SGM=Seni Göhtveren Mezbahanesi!

-♥ • '¸ ¸' • ♥-Ignorans/apati barbarlıktır-♥ • '¸ ¸' • ♥-

Diren En Ìnsan!

Uluslararası İnsan Hakları Mahkemesi, fişlenenlerin dışlananların emeklilik haklarının gasp edilmesine göz yummamalıdır! Barbar iktidar mahkum dünya kamuoyu önünde mahkum edilip ödence (tazminat) cezasına çarptırılmalıdır!

Yorumlayan stüdyo konuklarımızdan:
Suzan KAPLAN diyor ki: Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur; o dost da en gereksinildiği anda ortada yoktur. Onun için de Türklerin tepesine genellikle Sabetaycılar oturur; BOP BOP sırıtır, hem Türkleri hem Kürtleri yağmalayan bu malum mason hırsızlar dinsel istismarcılığı da dolandırıcılıklarına araç gibi kullanarak Israil'i daha da zengin ederler. NWO'nun çocuklarıdır bu sahte müslüman peştemallı hahamlar. NWO sisteminde insan da vatan da satılıktır; Türkün de Kürdün de kanı borsaya tahvildir... Çocukluğunda bisiklet alamayan pedal çevirmeği bilmeyen bir eski belediye başkanlığından atılma sabıkalının ABD pasaportlu çocukları çaldıklarını gemilere yükler, kırk haramiler gibi mazlum insanların servetini Pentagon'a TelAviv'e taşırken Türk'ün böyle Türk'ten başka düşmanı yoktur diyenler bir kez daha doğrulanmış olurlar!


Yorumlardan seçmeler:
Emeklilik işlemlerini ağırdan almak yoluyla toplumda torpilsiz bir kesimin ekmeğini çalmak, en adi en şerefsiz derecesinden resmi hırsızlıktır!

SGM'nin siginde mi sanki!
Bir insan (?) daha, emeklilik işlemleri işkencesi gecikince cinnet geçirdi ve intihar etti; insancıl duygudan tamamıyla yoksun yaratık türlerinin merkezi olan SGM timsahlarının siginde mi?!

SGK = Sahtekarlık Güvensizlik Katakullisi
Adısaklı Lapon Shaman bilgesi der ki: Eğer size "Allahın izniyle" iktidarı ele geçireceğini ileri süren (sonra gerçekten geçiren), "Allah izin verirse" iyi şeyler vereceğini söyleyen (ama nah, ananı da al git!) diyen politikacılara oy verdiyseniz, kuzu kuzu başınıza geçirdiyseniz, ondan sonra "yok, bana fazla geçirdi; sorunlarımızı Allaha havale etti", diye de yakınmağa (şikayet etmeğe) ne hakkınız vardır ne de makamı!
SGK, katil SGK=SeniGöhtverenKerxanesi

http://www.youtube.com/watch?v=UprwGeLUVpc
SGK, katil SGK=SapıkGöhtverenKatiller

Bir yerde devletin gizli ve kirli dosyalarında "Bu şahıs iktidarın k-çını yalamaz" diye fişlenen dışlanan insanlar, emeklilik haklarını istedikleri ecrede, ayırım üstüne ayırıma uğruyorlar; kan ağlatılıyorlar... SGK tepesinde kendini gizli bir devlet sanan gizli bir iktidar var... Bunca duyarsızlara bu SGK etiketli engizisyonda yetki ve koltuk veren daha tepedeki "amir yağmacılar" da en az bunlar kadar onursuz (şerefsiz) or-xpu çocuklarıdır!