Return to Website

Dance Way Web Forum

Visit the Dance Way Web Forum

Dance Topics and much more...

Post a new article at no cost for the world to see!

Forum: Dance Way Web Forum
Start a New Topic 
   Board|Threaded
Author
Comment
TV Net8’de ”Sessiz toplu intihar sürüsü; TurCIA diasporasında depresyona yenilen sürü: Çe

TV Net8’de ”Sessiz toplu intihar sürüsü; TurCIA diasporasında depresyona yenilen sürü: Çerkezler” konulu programda konuşanlardan Blegoj ZULKARIN diyor ki:
BİZ RUS HALKIYLA SAVAŞMIYORUZ
Ş.Basayev: Bu da yalan. Biz savaş için savaşmıyoruz. Çeçen atasözü der ki: "Erkek, savaşabilen değildir, erkek düşmanın nerede olduğunu bilendir".
Biz, halkımızı ve özgürlüğümüzü korumak için ve soykırımı durdurmak için savaşırız. Tam tersine Rusya'da, bu sorunu barışçıl yollarla çözmek için liderler yok. Aslan Mashadov'un barış teklifinden sonra şehit edilmesi, bunun açık bir delilidir.
Ama bir şey değil, Putin'in güvensizlik kompleksi ile karışık rövanşçı emperyalist havaları bitene kadar bekleriz biz. İmparatorluklar zamanı geçti ve Rusistler, ister istemez buna alışmak zorundalar.
Farkına varmışsınızdır, ben hiçbir zaman, Rus halkı ile savaştığımı söylemiyorum. Ben Rusistlerle mücadele ediyorum. Birinci cumhurbaşkanımız Cevher Dudayev dedi ki: "Rusizm, ırkçılık ve faşizmden daha beter yeni bir ideolojidir".
Soru: Aslan Mashadov hayatta iken siz, onun kınamalarına rağmen terör eylemleri gerçekleştiriyordunuz. Halefinin emirlerine uyacak mısınız?
Ş.Basayev: Newton'un Üçüncü Kanunu çok hoşuma gider: "Her kuvvetin eşit ve aksi yönde bir tepki kuvveti vardır".
Ben hep şunu söyledim ve hâlâ da söylüyorum: "Eğer Putin, uluslararası hukuka uyarsa, ben de sevinçle uyarım". Kanunlar, ihtilafın her tarafı için geçerlidirler. Putin "Jupiter" değil, biz de "öküzler" değiliz. Kimse şiddete şiddetle karşılık vermemi engelleyemez. Ama Allah'ımın üzerine yemin ederim ki, eğer en azından sizin Telgraf ajansınız, Grozni'de bir metre kadar kesin isabet ile, uluslararası kanunların yasakladığı "SCUD" adlı 10 kasetli füzelerin 267 kadın ve çocuklarla yaşlıların katliamı arasında, Moskova'da Tuşino pazarında iki kadın şehidimizin 16 Rusistin ölümü ile sonuçlanan eylemini Rus lehine yorumlayabilirseniz, ben bütün sabotaj eylemlerime (terör eylemleri değil) son veririm.

Cherkes Ethem still struggle against the Zionist Imperialism

*+*

- Kafkaslar’da yaptıklarını Türkiye’de de yapıyorlar
- Ìlgili klibi izleyelim!
- Uluslararasi İlişkiler Uzmanı ve Saadet Partisi GİK Üyesi Doç. Dr. Oya Akgönenç, BOP çerçevesinde gerçekleştirilen provokatif aksiyonlar sırasında kullanılan ortak metodu şöyle sıraladı:
1- Nereden başladığı belli değil
2- İnanılmaz para desteği
3- En önde genç kızlar ve yakışıklı erkekler
4- Hepsinin kod adı var
5- Perde arkasındaki güç, Soros vakıfları.

Kalabalık İl Divan

Saadet Partisi Genişletilmiş Ankara İl Divan toplantısı, il binasında yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Saadet Partisi GİK Üyeleri Doç. Dr. Oya Akgönenç ve Rıza Ulucak, Ankara İl Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın ilçe başkanları, il ve ilçe yönetim kurulu üyelerinin katıldığı toplantıya partililer büyük ilgi gösterdi.

Toplantıda dünyadaki gelişmeleri değerlendiren Uluslararası İlişkiler Uzmanı ve Saadet Partisi GİK Üyesi Doç. Dr. Oya Akgönenç, Büyük Ortadoğu Projesi çerçevesinde dünyada çok önemli olaylar meydana geldiğini söyledi. Özellikle son dönemde birçok ülkede gerçekleştirilen yönetim değişikliklerine dikkat çeken Akgönenç, şöyle konuştu:

“Öncelikle Gürcistan’da Kadife ihtilal gerçekleştirildi. Hiçbir kan dökmeden yapıldı. Ardından Ukrayna’daki hareketin adı ise turuncu ihtilal oldu. Lübnan’da ise başka bir hareketlenme oldu. Toplumun sevdiği Hariri’yi harcayıp, infial uyandırıldı. Lübnan bayrağındaki ağaca atıfta bulunarak buna da, Sedir ihtilali denildi. Şimdi Kırgızistan’daki harekete de, Lale ihtilali denildi. Demek ki her hareketin kod adı var. Her ihtilalin ortak özelliği ise, en önde gençlerin olması. Güzel kızların ve yakışıklı erkeklerin kullanılması”.

Metod aynı

Bu ihtillalerin bölgede adeta reklama dönüştüğünü anlatan Akgönenç, metodların ise hep aynı olduğunu kaydetti. Öncelikle bu ihtilallerin nereden başladığının belli olmadığını söyleyen Akgönenç, ayrıca inanılmaz derecede para desteği sağlandığını söyledi. Akgönenç, Soros vakıflarının dolaylı olarak açık toplum üniversiteleri aracılığıyla müthiş bir para desteği sağladığına dikkat çekti.

İhtillaleri Türkiye açısından değerlendirirken AKP’nin kuruluşu ve iktidara gelişine de bu açıdan bakılması gerektiğini vurgulayan Akgönenç, “Bu arada AKP’nin yükselmeye başladığı dönemi düşünün. Gençler önde gidiyor. Adeta gençl

Get your own FREE Forum today! 
Report Content ·  · Free Blogs   Free Guestbooks   Free Web Tools   Cheap Domains 
powered by Powered by Bravenet bravenet.com