Return to Website

Dance Way Web Forum

Visit the Dance Way Web Forum

Dance Topics and much more...

Post a new article at no cost for the world to see!

Dance Way Web Forum
Start a New Topic 
Author
Comment
*Kuran da falsifikasyon çıktı… Çalmadan sağlamış oldukları ve yalana bulaştırmadıkları

*Kuran da falsifikasyon çıktı… Çalmadan sağlamış oldukları ve yalana bulaştırmadıkları ne kaldı bu saudi siyon kuklası kaniçici yobazların?!*
Laboratuvar incelemsi açığa vurdu ki: *"Kuran, Muhammed Peygamber'den önce yazılmış"*
31.08.2015

İngiltere'de yayımlanan Times Gazetesi, Birmingham Üniversitesi kütüphanesinde bir ay önce bulunan bir Kuran parşömeni üzerinde yapılan karbon testlerinin, Kuran'ın Muhammed Peygamber'den önce yazılmış olma ihtimalini gündeme getirdiğini yazdı.

BBC Türkçe'de yer alan Times kaynaklı haberde söz konusu parşömene, hangi yıllara ait olduğunu belirlemek için Oxford Üniversitesi'nde karbon testi yapıldı.

Habere göre, testler, söz konusu parşomenin 568 ve 645 yılları arasındaki bir tarihte yazıldığına işaret ediyor.
Peygamber'in doğum tarihi olarak 570 (bazı kaynaklara göre 571) ölüm tarihi olarak da 645 yılları veriliyor.Haberin içeriği şu şekilde: "Bu verilere göre bu parşömen en geç tarih olarak, üçüncü Halife Osman'ın emriyle ilk Kuran'ın derlendiği 653 yılından öncesine ait. En erken tarih olarak ise Muhammed'in çocukluk dönemine ait. Hatta Muhammed Peygamber'in doğumundan öncesine.""Tarihçi ve "The Shadow of The Sword" (Kılıcın Gölgesi) adlı kitabın yazarı Tom Holland, İslam'ın kökenine ilişkin bilgilerin şüpheli hatta yanlış olduğuna ilişkin bulguların artmakta olduğunu söyledi.""Bu özellikle MS 800'den sonra derlenen tarihi kaynaklarda tanımlandığı şekliyle Muhammed Peygamber'in çağdaşlarınınkine benzer bir siyasi düzen ve yaşam tarzı kurmaya çalışan ve takipçileri arasında El Kaide ve IŞİD'in de bulunduğu Selefiler için zor bir durum."

"Holland, 'Bu, en hafif ifadesiyle, Kuran'ın nasıl ortaya çıktığını kesin olarak bildiğimiz düşüncesini sarsıyor ve bunun Muhammed ve sahabeleri üzerinde de etkileri olabilir' diyor.

"Ancak Oxford Üniversitesi Bodleian Kütüphanesi'nden Dr. Keith Small ise, karbon testlerinin her zaman güvenilir olmadığını geçen ay (Birmingham'da bulunan Kuran parçasıyla ilgili olarak) açıklanan tarihlerin mürekkebe değil parşömene ait olduğuna dikkat çekti. Metnin kayanağı da belirsiz ve kaligrafisi sonraki dönemlere ait yazmaların özelliğini taşıyor. Dr. Small bununla birlikte tarihlerin muhtemelen doğru olduğunu ve bunun İslam'ın kökeniyle ilgili soru işaretleri doğurabileceğini söylüyor."

Gazete bazı Müslüman din adamlarının ise iddialara karşı çıkarak, aksine bulunan parşömenin varlığının Kuran'ın kökenine ilişkin geleneksel bilgileri güçlendirdiğini söylediklerini vurguladı.

Etiketler : İslamlık hırsızlık, el kaid, Recep’in işlerinden IŞİD, Müslümanlık türetildi din engizisyon oldu, en büyük Müslüman hırsız RTE başka büyük yok,
http://www.birgun.net/haber-detay/kuran-muhammed-peygamber-den-once-yazilmis-olabilir-88076.html

Alıntılanan kaynak: www.EksiSozluk.com/ EkşiSözlük örgütü Istanbul online sayfalarından aktarmadır


*+*

TV Falsification-Watch
Canan ULUSOY diyor ki: *AKP diktası döneminde yüzbinlerce müride uydurma sınavlar sonucunda yüzbinlerce ehliyet ve diploma armağan edildiğini biliyor muydunuz?! Sonra da takla atmış da yanı yamulmuş da… Eee, “Allahuekber tekfiiir”diye uluyup da kanlı bir bayrak sallamak, trafik kazalarını ortadan kaldırmıyor; maşa: Allah!*

Alıntılanan kaynak: www.EksiSozluk.com/ EkşiSözlük örgütü Istanbul online sayfalarından aktarmadır


*+*

TV Falsification-Watch