Return to Website

Dance Way Web Forum

Visit the Dance Way Web Forum

Dance Topics and much more...

Post a new article at no cost for the world to see!

Dance Way Web Forum
Start a New Topic 
Author
Comment
Sarıkamış ormanlarının en acaip tahripkar başhayvanı aslan, yaşlanmış, "Hac yolunda öley

Sarıkamış ormanlarının en acaip tahripkar başhayvanı aslan, yaşlanmış, "Hac yolunda öleyim bari" demiş, "inşallah", demişler, amma akıllı hayvandır, her önlemi de almış; yerine bir vekil bırakmış. Kim olabilir? Bildiniz; tilki.
Halkı belediye alanında toplamış;
- Duduk duymadık demeyin, hac yoluna çıkıyorum; ben gelene kadar vekilim budur (tilki reverans yapıyor bu sahnede) ve ona yapılan yanlışlığı kendime yapmış sayarım. Anladınız mı, ha, ona göre, anayasaya uygun davranın der ve elini ayagını öptürür gider.
Sabah olur olmaz tilki kasıla kasıla ormanda dolaşmaga başlar. Zebranın yanına gider ve basar tokadı
- Ben kimim lan der.
Zebra:
- Sen kralımızın vekilisin, emret, der.
Tilki:
- Ha böyle, der ve domuzun yanına gider, ona da basar tokadı
- Ben kimim lan, der.
- Sen kralımızın vekilisin.
Tilki kasıla kasıla ayının inine girer;
- Ben kimim, demege kalmadan bir pençe, bir tekme 10 metre dısarı ucar...
Dogrulurken söylenir;
- ...na koyduğumun ayısı zaten anayasaya da h**** demistin; hacı aslan gelsin bir, seni Ergenekondan iceri attirmazsam...

•*¨`*•. (¯`v´¯ (¯`v´¯ .•*¨`*•
. . . •*¨`*•.¸(¯`v´¯ ¸.•´*¨`*•

Not: Bergen'in kursun yagmuruna tutulup öldürüldügü Aspava lokantasina o gün raslanti sounucu yemek yemege gitmistik; jandarma vardi; lokanta kapaliyidi. Biz, birkac ögretmen dostumuz, Adana'dan ayrildik, yola düstük, enistemin ögretmenlik yaptigi, Suriye sinirindaki Hatay-Yayladagi arap köyüne eski meslektaslara konukluga geldik. Bir de secim gibi bir durum, ********** sonra ilk demokratik kipirdanmalar. Tam animsayamiyorum, gündüzleri afislemelere katiliyoruz; il'den il'e. O zamanlar enistemin akil sagligi yerindeydi, plaklar vardi arap köy odalarinda, "bunu dinle" dediler. "Bugün öldürülen kadin bu; Bergen" dediler. Aslinda arabeske karsiydim ama plaklarin tamamini satin aldim; sakladim. Bugün de o plaklar bende duruyor; cok özel günlerde özel dostlar icin acilip calindilar. ´Kaderin de en adaletsizi mi olur; olur; Bergen'in kaderi adaletsizlikler ve kördügümlerle doluydu, kör edilen gözü gülemeden de bitti. Sistem kör aslinda, demisti enistem, sonra o da kör oldu; CIRIK da köreldi ayni sistem icinde...
♥Anlatanlar: Kadir Savun, Kadir İnanır, Kadri Ögelman, Billur Kalkavan, Kamer Sadık, Kamil Güler, Kamil Sönmez, Kamran Usluer, Kartal Tibet, Kaya Akarsu, Kaya Gürel, Kaya Yanar, Kayhan Yıldızoğlu, Kazım Akşar, Kazım Güçlü, Kazım Kartal, Kemal Dirim, Kemal Sunal, Kemal İnci, Kenan Artun, Kenan Bal, Kenan Işık, Kenan Kalav, Kenan Çoban, Kenan İmirzalıoğlu, Kerem Alışık, Kerem Atabeyoğlu, Kerim Afşar, Kıvanç Tatlıtuğ, Kızbes SEYHAN AYDIN, Korhan Abay, Kubilay Tunçer, Mehmet Kurtuluş, Tekin Kurtuluş, Kutay Köktürk, Kutay Özcan, Kuzey Vargın, Kâmran Yüce, Köksal Engür, Kürşat Alnıaçık