Return to Website

Dance Way Web Forum

Visit the Dance Way Web Forum

Dance Topics and much more...

Post a new article at no cost for the world to see!

Dance Way Web Forum
Start a New Topic 
Author
Comment
Sarıkamış'lı Zurnacı Memi, Japonlara zurna göstermek için Tokyo TV'den çagrı alır ve ger

Sarıkamış'lı Zurnacı Memi, Japonlara zurna göstermek için Tokyo TV'den çagrı alır ve gerçekten de enstrumanını göstermek için taa oralara gider. Birkaç gün gezdikten sonra TV redaktörü onu ilginç bir fabrikaya götürür.
- Şekerim, gel ben de sana birşeyler göstereyim, der.
Teknoloji görkemli. "Bak !", der Japon : "Burada robot yapıyoruz. Şu robotlar öğle yemeğini hazırlar ve getirir. Şunlar bebek bakar. Şunlar araba bile kullanır."
Bizim Memi hayretler içinde kalır. Dolaştıkça gözleri fal taşı gibi açılır. Japonya'dan ayrılırken de klavuz arkadaş, Türkiye'ye mutlaka gelmek ve teknolojisini görmek istediğini söyler. Ve o gün gelir. Fakat bizim Memi nereyi gezdireceğini bir türlü bilemez. Düşünür; buna ne göstermeli de altında kalmamalı Japonya'da gördüklerinin. Aklına hamam gelir. Japon ne anlar Sarıkamış Hamamı'ndan. Alır götürür. Japon'a ilginç gelir: "Ne oluyor burada?" "Biz burada insan yapıyoruz." " Yok yaa, may Gat, gerçek mi?" der Japon. Bir odanın kapısını açarlar. İçeride tellak Erzurumlu Cırık Gürbüz bir adamın kolunu ovmaktadır. "Bak, der bizimki, burada kollar monte ediliyor." " Bir başka odada Lorbogan Oci, Fatih ÜREK'in bacaklarını ovulmaktadır. "Burada da bacaklar takılıyor." Japon bu kez hayretler içinde... Diğer odanın kapısını açarlar. İçeride patron Culluk Ahmet, bir kadının üstünde; yani iş üstünde. Japon sorar : "Peki burada ne oluyor."
Memi:
- Burada montaj bitmiş delikler açılıyor.
______\!!///____
______( ô ô )_____
___ooO-(_)-Ooo___

♥Anlatanlar: Şahan Gökbakar, Şahap Akalın, Şahika Koldemir, Şahika Tekand, Şahin Irmak, Şahin Yenişehirlioğlu, Şahnaz Çakıralp, Şaziye Moral, Şebnem Bozoklu, Şebnem Dönmez, Şebnem Gürsoy Talay, Şebnem Köstem, Şebnem Schaefer, Şebnem Sönmez, Şebnem Özinal, Şefik Onatoğlu, Şehnaz Dilan, Şemsi İnkaya, Şenay Gürler, Şener Kökkaya, Şener Şen, Şerif Sezer, Şevket Süha Tezel, Şevket Çoruh, Şevkiye May, Şevval Sam, Şeyla Halis, Şoray Uzun, Şükran Güngör, Şükriye Atav

Kilise sinema Sarıkamış'ın Ayasofya'sı

{(*`.,´*)