Return to Website

Dance Way Web Forum

Visit the Dance Way Web Forum

Dance Topics and much more...

Post a new article at no cost for the world to see!

Dance Way Web Forum
Start a New Topic 
Author
Comment
Sarikamis Palas otelinde müzikli bir partide kimsenin ilgilenmedigi bir adam, kendisini izleyen bir

Sarikamis Palas otelinde müzikli bir partide kimsenin ilgilenmedigi bir adam, kendisini izleyen bir bayana kur yapmaga ve sürekli onu pohpohlamaya başlar. Adam kızın adini bile henüz ögrenmistir; yine de atilir ve evlenme önerisinde bulunur. Kiz, ünlü kiskurusu Lallik'tir; ömründe aldigi ilk ve tek olan bu evlilik önerisini aninda benimser.
Adam azicik şaşırır ve şöyle der:
- Evlilik önerimi bir anda benimsediginize göre cok mu yakisikliyim yoksa bilmedigim baska bir cekici özelligim mi var?
Lallik yanitlar;
- Biraz yanılıyorsunuz. Ben sizi oldugunuz gibi begendim ve hakkinizda en önemli seyi de biliyorum. Kapisinda faytoncularin atlarini timar ettigim banka babaniza ait.

Adı saklı Lapon bilgesi der ki;
Hatalarını görmeğe başlayan kimse, öğrencilikten öğretmenlik aşamasına geçiyor demektir...

*+*
Hata yapanlar, o hatayi savunanlarin kuklasi olmaga tutsaktirlar; anlayamiyorlarsa ikinci hataya düsmüsler demektir...

*+*
Hayvanlardan bazıları birbirini bir biçimde yanıltabilirler; insan, sayısız biçimde...

*+*
Hem kurt doyabilsin hem kuzu güvenlikte olabilsin, diyorsan ya uzaydan yeni gelmiş peygambersin ya da Sovyetler'in yıkılmasından sonra komünistlere ne yaptıklarından habersizsin.

*+*
Her canlı her çeşit silahın kurbanı olabilir fakat iftiranın kurbanı olmak için yalnızca insan olmak yetiyor

*+*
Her çeşit hayvanın her çeşit acıya alışmadığı saptanmıştır; en karaktersizi insan, alışmıştır...

*+*
Her çeşit içkiyle her çeşit iblislik (şeytanlık) arasında bir çeşit akrabalık vardır

*+*

HERODOT'lar ilk ve ve saf demokrasilerde, alanlarda söylence-şiir okurlar "tuluat" sergilerlerdi; çağımızda gözaltındalar; alanlarda ise histerik kitleler haykırıyorlar, kapkaççılar başrol oynuyorlar; nefretle gözüdönmüşler ve elinden istikballeri çalınmışlar bayraklara sarınmışlar, böğüre böğüre bayrak sallıyorlar; çünkü, diyalektik yasadır, çürüyen kapitalist sistemler sallantıdalar...

*+*
"Hiçbirşeyim kalmadı" diyen insan, en azından deneyimlerini (tecrübelerini) hiç'e indirgediğinin ayırdında (farkında) değildir

*+*
Hiçkimseye güvenmeyen insandan dost olmaz, kendine bile...

*+*
Hoşgörülü (toleranslı insan, herşeyi hoş gören safdil değil, hoşgörüsüze de hoşa gidebilecek örneklemeleri sabırla veren kimsedir

*+*
Hukuka resmi egemenlik kazandırılamayan yerde resmileşen çeteler egemenlik kazanırlar

*+*
Hukuk, suclulari korkutuyorsa, caydirici niteligi önplana cikiyor demektir; sucsuzlari da korkutmaga baslamissa, yasa koyucunun diktatör niteligi öne cikmaga baslamistir...

*+*
Hukukun egemen kılınamadığı ülkede çakallar egemenlik kurarlar

*+*
Hüner, carpan sinegi gözüne kacirmamakta; yoksa, kedi olsan da degismez, aslan olsan da...

*+*
İçtenlik (samimilik) ve patavatsızlık (laubalilik) akraba tavırlardır

*+*
İftira eylemini basite indirgemeyin; insanlıktan nefret eden kimi geleneksel fanatik sürüler, örneğin Yahudiler onu klasik bir silah olarak kullanırlar; hatta, bu eylemi endüstriye dönüştürmüşlerdir...

*+*
Ìlgisizlik, seviyi (aski) isirgan bahcesine dönüstürür...

*+*
Acı bir ot bitmiş diye tümden bir tarla yakılmaz

*+*
Acının da yararlısı, çekenleri birleştirendir

*+*
Acı, örgütlenmeği tetikler

*+*
İlk bakışta aşk olanaklıdır; gelgelelim, bu işe öteki duyuların, örneğin kulaklar, sonradan ne renk oy kullanacaklar...

*+*
İlk orgazmımda ölüyorum sanarak şaşırıp korkmuştum; son nefesimde orgazm oluyorum dersem şaşırıp korkabilirsiniz...

*+*
Adı saklı Lapon bilgesi d