Return to Website

Dance Way Web Forum

Visit the Dance Way Web Forum

Dance Topics and much more...

Post a new article at no cost for the world to see!

Dance Way Web Forum
Start a New Topic 
Author
Comment
Bir Lapon, bir Ìsvecli, bir de Erzurumlu Cirik; NATO helikopterinin normal kaza yapmasi sonucu Afri

Bir Lapon, bir Ìsvecli, bir de Erzurumlu Cirik; NATO helikopterinin normal kaza yapmasi sonucu Afrika'ya düserler..
Yamyamlar karinca gibi, yüzlerce; bunlari cevreler...
Ìsvecliye sorarlar
- Ölüm mü,mugu mu?
- Mugu ne bakalim, Mugu olsun abiler, der!
Dev gibi bir Zenci gelir; elense yapar, bir dürter ve özgür birakirlar.
Lapon biraz direnir ama bakar ki adamlarin sakasi yok, bana da mugu amma kondom kullanin bari Adidas olmayayim, der.
Ona da babayigit bir Zenci elense ceker ve o da özgür.
Cirik;
- Ulan Erzuruma kötü nam getirmem; beni öldürün, der mertce.
Baş yamyam tüm kabileye seslenir;
- Toplu Mugu!

Anlatan: Pehlivan Keramettin Külli HALLETTIN
Adı saklı Lapon bilgesi der ki;
Bir yazı (roman, öykü, deneme, ne olursa olsun) "keşke" ile başlıyor ve "keşke"lerle bitiyorsa, kuşkunuz olmasın, bir sosyal iflas bilançosu rapor edilmektedir... Keşke de keşkelere gerek duyulmayaydı!

ve yine aynı Adı saklı Lapon bilgesi der ki;
Mohikanların sonu'nun filmi var; Lapon halkının soykırımının filmi yok; onun için adım haalen saklıdır benim. Mohikanlar, kanlarının son damlasına dek kargılarla oklarla atesli silahlara toplara karsı durdular; ölürken de kahramandılar. Laponlar ise felsefeden yola ciktilar; kültürlerindeki sevgiye pasifizme sigindilar; isgalci Yahudilere Shaman cicekleri uzattilar, dinleniliyor saniyorlardi anlattilar; ileri gelenlerimizin ozanlarimizin saygiyla egdikleri kafalari baltayla kesildi (Aslak HAETTA & Mons SOMBY ---Iskandinavya'da son idamlar---) ve bize uygarlik getirdiklerini / demokrasi getirdiklerini / Jesus'un Bibel'ini getirdiklerini savlayan sahtekarlar uygarlıklarımızı köklediler; baris'in tapinagini yaktilar, geyiklerimizi bile soykırımdan gecirdiler yalnızca önderlerimizi degil... Alamo kalesi yandi; biz yanmisiz gibi yazdik; ama biz yakildik, hicbir tarih yazmadi; cünkü resmi tarihi de isgalci yazdı... Onun icin bizim müzemiz de yok; yalanlar üstüne kurulu Auswitz müzesi olur isgalcinin ama, bize gelince külden külkedisi olur, o da olsa olsa masal olur; bir halk masal olduk yaani?!... Ondan beri adım saklıdır benim...

•*¨`*•. (¯`v´¯ (¯`v´¯ .•*¨`*•
. . . •*¨`*•.¸(¯`v´¯ ¸.•´*¨`*•

♥Anlatanlar: Bahar Yanılmaz, Bahar Öztan, Bahri Beyat, Bahtiyar Engin, Bala Atabek, Banu Alkan, Banu Kuday, Barış Atay Mengüllü, Barış Kıralioğlu, Barış Koçak, Barış Çakmak, Bartu Küçükçağlayan, Baykal Kent, Başak Daşman, Başak Köklükaya, Başak Sayan, Başak Özel, Bedia Ener, Bedia Muvahhit, Begüm Birgören, Begüm Kütük Yaşaroğlu, Behzat Butak, Behzat Uygur, Behçet Nacar, Bekir Aksoy, Bekir Felhan, Beklan Algan, Belgin Doruk, Belgin Güven, Belit Özükan, Belkıs Akkale, Belkıs Dilligil, Belma Canciğer, Belçim Bilgin, Bengi Heval Öz, Bennu Yıldırımlar, Bensu Orhunöz, Bercis Fesçi, Beren Saat, Berfu Öngören, Bergüzar Korel, Berhan Şimşek, Berk Hakman, Berkant Akgürgen, Berke Üzrek, Berna Laçin, Berrak Tüzünataç, Berrin Akdeniz, Beste Bereket, Betül Arım, Betül Kızılok Bavli, Beyazıt Öztürk, Beyhan Saran, Beyti Engin, Bican Günalan, Bihter Özdemir, Bilal Çatalçekiç, Bilal İnci, Bilge Zobu, Binnur Kaya, Binnur Şerbetçioğlu, Birce Akalay, Birol Ünel, Birsen Ayda, Birsen Kaplangı, Birsen Menekşeli, Boncuk Yılmaz, Bora Cengiz, Bora Sivri, Bozkurt Kuruç, Bulut Aras, Buminhan Dedecan, Burak Hakkı, Burak Sergen, Burcu Gönder, Burcu Kara, Burçin Üçüncüoğlu, Burhanettin Tepsi, Burçin Oraloğlu, Buğra Gülsoy, Bülent Emin Yarar, Bülent Kayabaş, Bülent Oran, Bülent Polat, Bülent Seyran, Bülent Çolak, Bülent İnal, Bülent İğdiroğlu, Bülent Şakrak

Adı saklı Lapon bilgesi der ki;
Diktasever birçok sürü sanır ki "bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır"; oysa kan ve kin'i simgeleştiren insan, alçak insandır...