Return to Website

Dance Way Web Forum

Visit the Dance Way Web Forum

Dance Topics and much more...

Post a new article at no cost for the world to see!

Dance Way Web Forum
Start a New Topic 
Author
Comment
Ataist Saho bir adamdır, yani Sarikamis'ta nüfusa kayitli bir maddedir; birgün nor

Ataist Saho bir adamdır, yani Sarikamis'ta nüfusa kayitli bir maddedir; birgün normal olarak Sarıkamış ormanlarında geziyor ve çevresindeki güzelliklere bakıyormuş. "Evrim ne güzellikler yaratıyor!" diye düşünüp kendi kendini filozof sanarak mest oluyormuş. Birden arkasında, felsefeden anlamaz kocaman bir gercek ayı belirmiş ve onu kovalamaga başlamış. Adam bütün gücüyle kaçıyormuş ama her arkasına bakışında ayının daha yakin olduğunu farkediyormuş. Dakikalarca süren bir kaçışın sonunda adamın ayağı yerdeki bir dala takılmış, ayı, Saho'ya atlamış, pençesini kaldırmış. Tam vurmaga hazırlanırken adam “Tanrım! diye bağırmış. Bir anda zaman durmuş ayı tipki bu benim bilgisayar gibi donmuş. Yani ne hikmetse, ormandaki irmaklar bile akmaz olmuş; hatta Turnagölü kararmış ve gökyüzünden bir ışık hüzmesi adamın üzerine parlamış. Çok derinden gelen ilahi bir ses Saho'ya;
“Yıllarca bana inanmadın, yaratılışı kozmik bir kazaya bağladın; sana bu durumda yardım etmemi mi istiyorsun? Seni sevgili bir kulum mu saymalıyım?”demiş.
Ataist Saho, utanç içinde: Biliyorum bunca yıldan sonra dindar biri olmagı istemem haksızlık, ama belki AYIYI DİNDAR yapabilir misin.” demiş
SES: peki ” diye karşılık vermiş ve ışık kaybolmuş.Irmaklar yeniden akmaga baslamış; herşey eski durumuna dönmüş. Ayı pençesini indirmiş, iki pençesini de göge doğru çevirmiş ve konuşmaya başlamış;
- Ey Tanrım, senin rızkınla orucumu açıyorum, hamdolsun bana verdiğin nimetlere!

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=C4FM-5vNvJU

♥Anlatanlar: Dario Moreno, Defne Halman, Defne Yalnız, Demet Evgar, Demet Şener, Demir Karahan, Demiray Erül, Denis Moschitto, Deniz Akkaya, Deniz Oral, Deniz Türkali, Deniz Uğur, Deniz Çakır, Deniz Özerman, Derya Alabora, Derya Arbaş, Derya Baykal, Derya Kurtuluş, Devin Özgür Çınar, Didem Erol, Devrim Evin, Devrim Parscan, Diclehan Baban, Didem Germen, Dilaver Uyanık, Dilber Ay, Dilek Pakalın, Dilek Serbest, Dinçer Çekmez, Dolunay Soysert, Doğa Bekleriz, Doğa Rutkay, Doğan Bavli, Dursun Ali Sarıoğlu, Durukan Ordu, Duygu Ankara, Duygu Çetinkaya

•*¨`*•. (¯`v´¯ (¯`v´¯ .•*¨`*•
. . . •*¨`*•.¸(¯`v´¯ ¸.•´*¨`*•

Adısaklı Lapon bilgesi der ki;
Elini taşın altına koyarken akrebin en sevdigi yerin neresi oldugunu da anımsa!.