Return to Website

Dance Way Web Forum

Visit the Dance Way Web Forum

Dance Topics and much more...

Post a new article at no cost for the world to see!

Dance Way Web Forum
Start a New Topic 
Author
Comment
TV Net8’de ”Sessiz toplu intihar sürüsü; TurCIA diasporasında depresyona yenilen sürü: Çe

TV Net8’de ”Sessiz toplu intihar sürüsü; TurCIA diasporasında depresyona yenilen sürü: Çerkezler” konulu programda konuşanlardan Blegoj ZULKARIN diyor ki: İhtillaleri Türkiye açısından değerlendirirken AKP’nin kuruluşu ve iktidara gelişine de bu açıdan bakılması gerektiğini vurgulayan Akgönenç, “Bu arada AKP’nin yükselmeye başladığı dönemi düşünün. Gençler önde gidiyor. Adeta gençlik rüzgarı estiriliyordu. Olaylar şimdi daha iyi anlaşılıyor. Yoksa o zaman yapılan şey, bir Ampul ihtilali, bir sarı veya turuncu ihtilal olmasın? Ardından Kıbrıs’ta yine gençlerin ve Talat’ın ön plana çıkarılması. Mini etekli kızlar, yakışıklı gençlerin mitinglerde boy göstermesi. Bu da Ümit operasyonu mu yoksa?” dedi.

Kıskaç daralıyor

AKP iktidarının dış politikada korku üzerine dayalı teslimiyetçi politikaları sonucunda ardı ardına taleplerin gelmeye başladığına dikkat çeken Oya Akgönenç, “ ABD şimdi İncirlik’i istiyor. İktidar temsilcileri verdik diyor.

Ama ABD zaten ilaç, sevkiyat ve tahliye için kullanıyor. Daha geniş kapsamlı kullanmak için talepte bulunuyor. Ön harekata hazırlık için. O ne demek? İncirlik üzerinden İran ve Suriye’ye yapılacak saldırıda kullanılması demek. Peki ABD saldırınca biz ne olacağız? Biz de saldırının bir parçası olacağız. Sonra da saldırının ön safına koyacaklar. Yani savaşın bir parçası haline geleceğiz. Onlar geri çekilip gidince de komşularımızla savaşa başlamış olacağız” diye konuştu.

Akgönenç, Türkiye’nin etrafındaki kıskacın her geçen gün daraldığına işaret ederek, “ Ancak biz inançlı bir şekilde dik durmalıyız. Saadet Partisi, bütün bu olaylar karşısında dimdik duran tek siyasi partidir. Bütün Türkiye’deki görülen hareketlenme de bunu gösteriyor” diye konuştu.

Yanılmaz: CIAve MO$$AD kadın imamı öldürtebilir

Saadet Partisi Ankara İl Başkanı Mücahit Yanılmaz ise, dünyada ve Türkiye’de provakatif amaçlı olaylara dikkat çekti. Özellikle ABD’de bir kadının kilisede cuma namazı kıldırmasındaki asıl amaca işaret eden Yanılmaz, “ABD, Afganistan’a müdahalesinde Ladin’in ikiz kuleleri vurmasını bahane etti. Irak işgali için ise, nükleer ve kimyasal silahlar gerekçe gösterildi. Yarın CIA ve MOSSAD ajanları, İranlı ve Suriyeli olarak bu kadın imamı öldürtmesin. Sonra ABD, bu bahane ile demokrasiye karşı çıkıyorlar diye İran ve Suriye’ye müdahale etmesin. Peki Türkiye’ye hangi gerekçeyle müdahale edecekler? Bunu hiç düşündünüz mü?” diye konuştu.

Cherkes Ethem still struggle against the Zionist Imperialism


Burhan B. YETKİN soruyor: AKP ne zaman gerçekten dürüst politikacı rolü oynayabilir?
Hasan KAVRUK yanıtlıyor: Ne zaman ki gerçeği itiraf edip de müslüman liderler örneğin KADDAFI+SADDAM temizlendiğinde nereden ne kadar kirli para aldıklarını, aynı biçimde Başar Al-ASSAD'a suikast için de nereden ne yağlı kemik beklediklerini artık daha fazla saklamazlarsa...

İbret manzaralarına özenle bakınız, lütfen: NATO teröristleri, yaraladıkları müslüman gençleri Suriye'de+Lübnan'da+Filistin'de cadde ortasında resmen diri diri boğazlarken dünya kamuoyundan fazla bir tepki gelmedi... Bu kesilen ve yakılan çocuklar Yahudi olsaydı, örnegin R. Tahrip ERBOGAN'ın çocukları olsaydı, GÜLbıyık'ın öz çocuğu var mı, varsa o olsaydı, kimbilir ne biçim Kristalnacht-benzeri timsah tiyatrosu aglama günleri düzenletirlerdi; kıyaslayınız, lütfen!

*+*

- Çeçen annelerin çığlığını duyuyor musun?
- İzleyelim! Duyalım; duyuralım!..
- Çeçenistan'ın başkenti Gorozni'de sivillerin kaçırılmasını protesto amacıyla bir gösteri yapıldı. Leninski semtindeki Çeçenistan Vatandaşlık Haklarını Koruma Komitesi binasının önündeki eyleme, yakınları kaçırılmış yüzlerce kadın katıldı. Yürütülen özel saldırıların ardından götürülen yakınlarının resimleri ile protesto mitingine katılan kadınlar, hükümetten, kayıp eşlerinin, oğullarının ve kardeşlerinin bulunmasını istediler. Eyleme katılan kadınlar, kaybolan yakınları hayatta değilse bile cesetlerini alıp, defnetmek istediklerini de belirttiler. Gösteri yapan Çeçen kadınlar, çoğu kayıp olaylarında askeri komutanlıklar, savcılık veya polis şubelerine yaptıkları başvurular konusunda da şu ana kadar herhangi bir bilgi almadıklarını söylediler. Uluslararası Helsinki Federasyonu, Avrupa Birliği'ni, Çeçenistan ve Kafkasya'nın diğer bölgelerinde yaşanan insan hakları konusunda duyarlı olmaya çağırdı. Helsinki Federasyonu'nun verilerine göre, Çeçenistan'da ikinci Rus Çeçen Savaş